Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI KARTĄ KREDYTOWĄ W INTERNECIE

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI KARTĄ KREDYTOWĄ W INTERNECIE

Karta kredytowa, powszechny w naszym kraju środek płatniczy, stał się nieodzownym elementem naszego codziennego życia.

Płacimy nią w sklepach stacjonarnych, a także w Internecie. Choć jest to wygodne, niesie ze sobą pewne ryzyko. Jeśli używasz karty kredytowej w sieci pamiętaj o tym, by zachować wszelkie możliwe środki ostrożności. Na co uważać?

Po pierwsze unikaj robienia zakupów przez ogólnodostępne komputery, np. w bibliotece czy w pracy. Sprawdź również czy komputer, którego używasz, ma zainstalowane najnowsze antywirusowe oprogramowanie. Zwróć uwagę, czy strona internetowa sklepu jest szyfrowana. Znaczek szyfrowania to symbol kłódki widoczny przy adresie internetowym strony, który zaczyna się w tym przypadku od https://.

Aby uchronić się przed oszustwami, chroń swoje dane - korzystaj np. z opcji 3D Secure (hasło otrzymywane np. sms-em). Dodatkowo ustal dzienne limity transakcji bezgotówkowych. Dzięki temu realizacja płatności powyżej ustalonej kwoty nie zostanie zrealizowana. Możesz także skorzystać z ubezpieczenia karty. W takim przypadku, gdy ktoś nieuprawniony wykorzysta Twoją kartę, ubezpieczyciel zwróci Ci pieniądze wydane w ciągu 48 godzin przed zastrzeżeniem karty.

Pamiętaj – płacąc kartą kredytową w Internecie rób to z głową. Stosując się do powyższych rad znacznie zmniejszysz ryzyko oszustwa względem Twojego konta.