Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Czy warto wziąć pożyczkę na spełnienie marzeń?

Czy warto wziąć pożyczkę na spełnienie marzeń?

Pożyczki są obecnie bardzo łatwo dostępne. Możemy zaciągać je zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Do dyspozycji mamy oferty banków i firm pożyczkowych, które służą głównie mniejszymi kwotami na bardzo dogodnych warunkach. Większość pożyczkobiorców decyduje się na skorzystanie z takich ofert wtedy, gdy pojawia się szczególna potrzeba. Czy jednak warto decydować się na pożyczkę na spełnienie marzeń?

Podróż do dalekiego kraju, zakupienie najnowszego smartfona, skok ze spadochronem, szałowe buty od znanego projektanta, komputer zbudowany z myślą o graniu w najnowsze gry czy rower z górnej półki – marzeń mamy wiele i najczęściej ich spełnienie związane jest z koniecznością posiadania określonej sumy pieniędzy.

Oczywiście, na spełnienie marzeń warto odkładać. Oszczędności pozwolą nam wtedy na łatwe sfinansowanie wszystkich kosztów, chociaż będziemy musieli też na to poczekać, gdyż potrzebnej kwoty zwykle nie zbierzemy od razu. W związku z tym pojawia się kusząca propozycja – pożyczka ratalna, którą możemy zaciągnąć nawet dzisiaj i nie odkładać spełnienia swoich marzeń na dłużej. Czy warto?

Pożyczka kosztuje – przelicz, czy się opłaca

Jeżeli potrzebne są dodatkowe środki, ale nie na palące wydatki, na przykład zepsutą lodówkę, prywatne leczenie zęba czy na pokrycie nagłych rachunków w wyższej niż zwykle kwocie, wtedy nad pożyczką warto dobrze się zastanowić. Musimy pamiętać o tym, że jest to kolejny koszt do dodania do naszego budżetu i nie jest on konieczny. Jednak z drugiej strony nie ma nic złego w zaciąganiu pożyczek nawet na te wydatki, które nie są niezbędne. Zanim jednak to zrobimy, warto przeliczyć, czy rzeczywiście to dobre posunięcie.

W Aasa Polska przygotowaliśmy dla naszych klientów specjalny kalkulator pożyczkowy, który pozwala na łatwe obliczenie wysokości raty oraz ogólnych kosztów pożyczkowych. Wystarczy tylko wybrać wysokość pożyczki, jej okres spłaty, a następnie zobaczyć w kalkulatorze wyniki – to pomoże ci w wybraniu takiej oferty, która będzie najbardziej dogodna i nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Kiedy lepiej zrezygnować z pożyczki na spełnienie marzeń?

Jeżeli nie masz stałej pracy i twoje dochody są nieregularne, gdy zwykle masz trudności z odłożeniem czegoś pod koniec miesiąca i twoje zarobki pozwalają na życie od pierwszego do pierwszego, gdy masz tendencję do impulsywnych zakupów – w tych sytuacjach warto dwa razy zastanowić się, czy pożyczka ratalna na realizację marzeń będzie dobrym rozwiązaniem.

Jeśli będziemy chcieli ją wziąć, pamiętajmy o tym, aby zreorganizować swój budżet domowy, aby zawsze mieć do dyspozycji środki na spłatę zobowiązania. W przeciwnym przypadku pożyczka będzie mogła skończyć się dodatkowymi opłatami za brak uregulowania należności, a nawet może doprowadzić do windykacji i zajęcia komorniczego, gdy nie spłacimy jej w ogóle.

W naszej firmie Aasa Polska przygotowaliśmy dla klientów atrakcyjną pożyczkę w kwocie do 10 000 złotych na 24 miesiące. Swój wniosek o pożyczkę możesz złożyć nawet w tym momencie!