Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

CZYM SĄ KODY QR

CZYM SĄ KODY QR

Zapewne każdy z nas spotkał się kiedyś z „dziwnymi”, kwadratowymi kodami nadrukowanymi np. na fakturach, opakowaniach, bądź paragonach. 

To tzw. kody QR - Quick Response – czyli kody szybkiego reagowania. Choć są bardzo małe i niepozorne, potrafią „pomieścić” znaczne ilości informacji.

W kodzie QR można zakodować nawet do 4000 znaków. To coraz bardziej popularny sposób przekazywania informacji. Kody te znajdują zastosowanie nie tylko na wszelkiego rodzaju dokumentach (jak np. paragony, faktury), lecz także na bilbordach, banerach internetowych, etykietach produktów.

Do jakich celów używane są kody QR? Przede wszystkim w celach informacyjnych oraz reklamowych. Najczęściej zakodowanie są w nim adresy stron internetowych, dane kontaktowe, wszelkiego rodzaju linki bądź po prostu informacje o produkcie.

Jak odczytać kod QR? Wystarczy posiadać smartfon z wbudowanym aparatem fotograficznym i zainstalować specjalną aplikację. Aparat służy jako skaner, który odczytuje kod i wyświetla rozkodowane już informacje na ekranie telefonu.

Ale to nie jedyne zastosowanie kodów QR. Dzięki niemu mamy także możliwość wykonywania szybkich płatności. Wystarczy zainstalować specjalną bankową aplikację, wczytać kod i możemy zapłacić na przykład rachunek za prąd bez konieczności korzystania z komputera i męczącego wpisywania danych.

Kod QR jest zatem świetnym rozwiązaniem dla osób posiadających smartfony i chcących w szybki i sprawny sposób radzić sobie ze swoimi finansami.

Źródło: http://www.money.pl/eurobank/zdaniem-eksperta/konta-i-bankowosc-elektroniczna/artykul/quick-response---do-czego-sluza-kwadratowe,93,0,1675613.html