Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Ekologiczne pranie

Ekologiczne pranie

Realizowanie prania ekologicznego pozwala na ograniczenie ilości środków chemicznych, z którymi stykamy się na co dzień. Na pranie ekologiczne stawiają osoby, które wybierają ekologiczny styl funkcjonowania.

Pranie ekologiczne może być również korzystnym rozwiązaniem dla osób mających różnego rodzaju problemy skórne. Wiele takich problemów związanych jest ze stykaniem się z różnymi substancjami chemicznymi znajdującymi się w nowoczesnych środkach piorących.

Ekologiczne pranie realizować można zarówno przy użytkowaniu środków piorących dostępnych na rynku jak też przy użytkowaniu środków piorących przygotowanych samodzielnie w warunkach domowych. Popularność ekologicznego stylu życia sprawia, że coraz większa liczba producentów oferuje produkty oparte na między innymi biodegradowalnych składnikach. Produkty ekologiczne nie zawierają również silnie oddziałujących substancji chemicznych.

Alternatywny do chemicznych środków piorących

Wybierając alternatywę do środków piorących można zdecydować się na bardzo różne produkty. Wiele środków piorących można przygotować w warunkach domowych. Postawić można również na takie produkty jak orzechy piorące. Mają one wiele atutów jak brak szkodzenia środowisku. Jednocześnie orzechy piorące nie mają żadnego, negatywnego wpływu na człowieka. Pozwala to na bezpieczne użytkowanie ich przez osoby mające problemy ze schorzeniami skórnymi. Orzechy piorące polecane są również osobami mającymi skórę o dużej podatności na podrażniania czy dla osób cierpiących na alergie. Dla osób, które wybrały ekologiczny styl życia dodatkowym atutem orzechów piorących jest brak zawierania jakichkolwiek chemicznych dodatków.

Pranie ubrań dla dzieci

Ekologiczne środki piorące są wybierane przez wielu rodziców. Pozwala to na ograniczenie stykania się skóry małych dzieci z dodatkami i substancjami chemicznymi. Dla skóry dziecka bywa to korzystne, gdyż szczególnie małe dzieci mają bardzo delikatną skórę. Orzechy piorące są jednymi z produktów, które mogą być używane do prania ubrań niemowląt. Orzechy piorące dostępne są w korzystniejszych warunkach cenowych w stosunku do specjalnych, ekologicznych detergentów.

Przygotować można również proszek do prania w domowych warunkach.

Jednym z przepisów na taki proszek do prania jest użycie:

  • sody kalcynowanej

  • boraksu

  • nadwęglanu sodu.

Taki sam proszek można przygotować przy zastosowaniu płatków mydlanych zamiast nadwęglanu sodu. Proszek taki nie nadaje się do prania pieluch, ale może być używany do prania ubrań.

Kule piorące

Inną alternatywą w stosunku do stosowania orzechów piorących są kule piorące. Stosować można je zarówno zamiast proszku do prania jak też płynu do płukania. Do atutów kul piorących można zaliczyć bezpieczeństwo dla zdrowia oraz środowiska. Są to również produkty ekonomiczne. Kule piorące są również wygodne w użytkowaniu. W kulach piorących stosowane są naturalne minerały, które mają postać granulaty. Po zużyciu granulatu wystarczy go uzupełnić by móc używać kul piorących przy kolejnych praniach.