Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Bank spółdzielczy – kto może otrzymać pożyczkę?

Bank spółdzielczy – kto może otrzymać pożyczkę?

W Polsce działa wiele banków spółdzielczych, których właścicielami, zgodnie z przepisami prawa, są spółdzielcy. Kto może liczyć na pożyczkę w takich bankach i na jaką sumę możemy ją uzyskać?

Banki spółdzielcze są jedną z form prawnych działalności banków. Spółdzielczość ma swoje korzenie już w okresie późnego średniowiecza – pierwsza tego rodzaju instytucja została założona na ziemiach polskich w 1577 roku. Od XVIII wieku powszechnie zakładano różne instytucje samopomocy, których celem było gromadzenie pieniędzy lub też środków rzeczowych, aby następnie na ich podstawie udzielać pożyczek osobom potrzebującym.

Praktycznie w każdej większej miejscowości jesteśmy w stanie znaleźć banki spółdzielcze. W Polsce jest ich około 570. Skupiają się one przede wszystkim na lokalnej działalności. Wobec tego możemy najczęściej spotkać się z bankami nazywającymi się „Bank spółdzielczy w…” wraz z określeniem miejscowości. Banki te kierują swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm i instytucji. Także z pomocy banków spółdzielczych korzystają często samorządy.

Banki spółdzielcze oferują pełną gamę usług dla swoich klientów. Pozwalają na założenie konta z kartą, można w nich korzystać z lokat czy też właśnie z pożyczek i kredytów.

Jak działają pożyczki i kredyty w bankach spółdzielczych?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, banki spółdzielcze tworzone są przez spółdzielców, którzy wpłacają do banku środki, na przykład w celu ich pomnożenia. Zasadniczo o pożyczkę lub kredyt, na przykład możemy otrzymać też kredyt konsolidacyjny, a nawet hipoteczny w wybranych placówkach, możemy ubiegać się tak samo jak w banku.

Gdy chcemy otrzymać pieniądze, musimy udać się do placówki banku osobiście. Niestety, pożyczki on-line nie są oferowane przez banki spółdzielcze, co jest pewnym minusem dla tych osób, którym zależy na komforcie. Na miejscu razem z pracownikiem banku będziemy mogli wypełnić wniosek o pożyczkę.

Jak dużo możemy pożyczyć?

Wszystko zależne jest od wybranej przez nas pożyczki. Gdy potrzebujemy zwykłej pożyczki gotówkowej na bieżące wydatki, możemy skorzystać z ofert pożyczkowych do około 10 000 złotych, ale możemy też zdecydować się na kwoty znacznie wyższe, na przykład do 50 000 złotych.

To, jaki kredyt czy pożyczkę otrzymamy, zależne jest od naszej zdolności kredytowej, która obliczana jest przede wszystkim na podstawie osiąganych dochodów. Najczęściej wtedy, gdy musimy pożyczyć więcej, musimy przedstawić odpowiednie zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. W przypadku większych sum możemy też przedstawić odpowiednie zabezpieczenie, na przykład może być to weksel in blanco z deklaracją wekslową, poręczenie, hipoteka nieruchomości.

Podsumowując, banki spółdzielcze to jedna z opcji wtedy, gdy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Oferty są jednak bardzo zróżnicowane i zależne są już od banku, dlatego powinniśmy poszukiwać szczegółów bezpośrednio na ich stronach. Gdy jednak chcesz otrzymać pieniądze bez czekania, zapraszam do Aasa – u nas możesz dostać pożyczkę do 10 000 złotych on-line nawet w dniu złożenia wniosku!

Ten wpis znajduje się w kategorii