Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

JAK KUPOWAĆ PREZENTY ŚWIĄTECZNE, ABY NIE WYDAĆ NA NIE MAJĄTKU.

JAK KUPOWAĆ PREZENTY ŚWIĄTECZNE, ABY NIE WYDAĆ NA NIE MAJĄTKU.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres. Zbieramy się wtedy w gronie najbliższych nam osób, zasiadamy przy świątecznym stole i obdarowujemy się prezentami.

Jednak każdy z nas ma świadomość, że jest to również czas sporych wydatków, często przekraczających nasze możliwości. Dlatego bardzo ważne jest, by dobrze rozplanować nasz budżet.

Dla każdego z nas prawdopodobnie największym dylematem są prezenty. Nie dość, że borykamy się z ich wyborem, to jeszcze bardziej z poniesionymi na nie kosztami. W związku z tym przygotowaliśmy kilka cennych rad, które na pewno pomogą rozsądnie zaplanować wszystkie wydatki tak, by nie stracić głowy w tym zakupowym szaleństwie.

Istotnym punktem jest to, by obliczyć ile maksymalnie pieniędzy chcemy przeznaczyć na wszystkie świąteczne prezenty. Następnie powinniśmy trzymać się założonego planu i kontrolować , ile już zostało wydane. Pomocne jest zbieranie paragonów, nawet tych na drobne sumy, a będziemy na bieżąco z wydatkami. Dzięki temu będziemy mieć świadomość na ile jeszcze możemy sobie pozwolić.

Ważne - nie zostawiajmy zakupu prezentów na ostatnią chwilę! Dobrze jest je kupić dużo, dużo wcześniej, bo można w ten sposób sporo zaoszczędzić. Im bliżej świąt, tym ceny będą wyższe.

Szukajmy okazji wszędzie gdzie się da - zbierajmy kupony rabatowe, przeglądajmy gazetki promocyjne oraz wykorzystujmy punkty z programów lojalnościowych. Róbmy zakupy w sklepach internetowych, tam często za zapisanie się na newsletter otrzymujemy rabat na pierwsze zakupy. Korzystajmy z porównywarek cen. Nawet, gdy jesteśmy w sklepie i wiemy, że chcemy kupić dany produkt, poświęćmy chwilę, by sprawdzić czy oferowana cena jest korzystna, czy można kupić taniej. Dostępne są już aplikacje na smartfony, które nam to ułatwią.

Jeżeli spędzamy święta w większym gronie spróbujmy umówić się z innymi, że każdy dostaje jeden prezent lub też, że prezentami obdarowujemy tylko dzieci. Jest to dosyć radykalne, lecz czasami konieczne rozwiązanie. Dobrym pomysłem jest również ustalenie limitu ceny na pojedynczy prezent.

Zastanów się też nad prezentami wykonanymi własnoręcznie. W Internecie można znaleźć wiele inspiracji, co do takich prezentów. Pomyśl ile radość można sprawić najbliższym takimi prezentami! Przecież cena prezentu nie jest istotna, a jego jakość i włożony trud w jego wykonanie.

Na prezentach można naprawdę sporo zaoszczędzić i to ofiarowując obdarowywanej osobie produkty wysokiej klasy.

Podobne zasady dotyczą wydatków związanych z jedzeniem. Tu też mamy pomocne rozwiązania, ale to już omówimy w oddzielnym artykule.

Ten wpis znajduje się w kategorii