Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ W DOMU

JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ W DOMU

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele wody zużywa przeciętne gospodarstwo domowe. Co zrobić, aby ją oszczędzać?

Średnie zużycie wody w Polsce to prawie 150 litrów wody na osobę dziennie. Daje to koszt rzędu 400 zł rocznie (według średniej ceny wody). Oszczędzanie wody pozwala więc poprawić bilans domowego budżetu -wystarczy wyrobić w sobie kilka prostych nawyków, aby zminimalizować jej zużycie.

Gdy okręcamy kran podczas mycia zębów, tracimy jednorazowo aż 16 litrów wody. Zakręcenie kranu pozwala zmniejszyć jej zużycie do mniej niż pół litra. W ten sposób jesteśmy w stanie oszczędzić nawet 30 litrów wody dziennie, co przekłada się na oszczędność 80 zł rocznie na osobę.

Z kolei podczas szybkiego prysznica zużywamy około 70 litrów wody. Natomiast kąpiel w wannie pochłania ponad 180 litrów wody. W skali roku, używanie prysznica pozwala zaoszczędzić aż 350 zł!

Korzystanie z chłodniejszej wody również przyczynia się do zmniejszenia wysokości rachunków. Średni koszt ogrzania wody na osobę to aż 600 zł rocznie.

Ten wpis znajduje się w kategorii