Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Kokos – prywatne pożyczki społecznościowe

Kokos – prywatne pożyczki społecznościowe

Pieniądze możemy pożyczyć nie tylko od banku czy od firmy pozabankowej. Możemy również zdecydować się na skorzystanie z pożyczek społecznościowych, które dostępne są on-line. Najbardziej popularną firmą w Polsce pośredniczącą w udzielaniu pożyczek tego rodzaju jest Kokos.

Pożyczki społecznościowe wywodzą się w Wielkiej Brytanii – tam określane są po angielsku jako social lending. Są to pożyczki zawierane bezpośrednio pomiędzy dwoma zainteresowanymi osobami przez internet, dlatego też nie ma tutaj żadnego pośrednictwa instytucji finansowej.

Jako że strony samodzielnie ustalają pomiędzy sobą warunki, pożyczki społecznościowe bardzo szybko stały się bardzo popularne wśród osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy, także na warunkach bardziej dogodnych niż w przypadku niektórych firm pożyczkowych.

Jak działają pożyczki społecznościowe?

W serwisach pożyczek społecznościowych możemy zarówno pożyczać pieniądze na swoje wydatki, jak i zostać inwestorem, czyli finansować pożyczki innym. Poszukiwanie inwestora, czyli dokładniej pieniędzy odbywa się poprzez wystawienie specjalnej aukcji pożyczkowej, w której informujemy inwestorów o potrzebnej nam kwocie, czasie spłaty oraz proponowanym oprocentowaniu.

Pożyczki społecznościowe mają też swoje minusy. Przede wszystkim nie sprawdzają się zbyt dobrze wtedy, gdy potrzebujemy wysokiej sumy i wtedy, gdy potrzebujemy pieniędzy od ręki, bez czekania. To, czy inwestorzy pomogą pożyczkobiorcy w otrzymaniu pieniędzy, zależy od licznych czynników. Stosowane są specjalne systemy oceny i weryfikacji, które mają na celu uwiarygodnienie pożyczkobiorców. Łatwiej jest o pożyczkę także wtedy, gdy mamy już za sobą kilka terminowo spłaconych zobowiązań w serwisie.

Pożyczka przez internet z Kokos

Na takich samych zasadach działa serwis pożyczkowy Kokos. W celu wzięcia pożyczki należy na początku zarejestrować się na stronie internetowej, a następnie możemy przystąpić do wypełnienia swojej aukcji pożyczkowej. W tym celu na początku określamy tytuł aukcji i możemy wskazać, na co chcemy pożyczyć pieniądze. W kolejnym kroku uzupełniamy dane osobowe i kontaktowe oraz podajemy inne wskazane dane.

Kokos wymaga od swoich klientów weryfikacji przez rachunek bankowy. Konieczne będą też dokumenty poświadczające dochód, na przykład mogą być to wyciąg z konta, zaświadczenie o zarobkach lub zaświadczenie z banku o wpływach. Pożyczkobiorcy są też sprawdzani w bazach KRD, InfoMonitor i ERIF.

Jak wspomnieliśmy, na szybsze pożyczki mogą liczyć osoby pozytywnie zweryfikowane. Oprócz powyższej możemy też przeprowadzić dodatkową weryfikację, na przykład może być to weryfikacja pracodawcy, adresu zamieszkania. Wszystkie z nich wpływają na scoring, który określany jest literkami – A to najwyższy wynik i również najbezpieczniejsza dla inwestorów pożyczka.

Kokos to ciekawe narzędzie zarówno dla pożyczkobiorców, jak i dla inwestorów. Jeśli jednak potrzebujesz środków od razu, nie czekaj, ale już teraz wypisz wniosek o pożyczkę ratalną na naszej stronie internetowej Aasa. Otrzymasz ją ekspresowo.

Ten wpis znajduje się w kategorii