Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczka bez zaświadczenia o zarobkach

Pożyczka bez zaświadczenia o zarobkach

Chcesz otrzymać pożyczkę od ręki? Teraz to naprawdę żaden problem, gdy zdecydujemy się na pożyczkę niewymagającą dostarczania zaświadczenia o zarobkach. Aktualnie można dostać ją zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych działających pozabankowo. Co warto wiedzieć o takiej ofercie?

Dzisiaj pożyczki możemy brać coraz wygodniej. Nie musimy nawet wychodzić z domu do placówki banku lub firmy pozabankowej, aby złożyć wniosek – możemy zrobić to przez internet. Łatwa dostępność pożyczek jest dużym plusem, niemniej jednak nie oznacza, że każdy z nas może otrzymać pieniądze bez żadnych formalności.

Pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach – ile możemy pożyczyć?

O pożyczkę bez zaświadczenia o zarobkach możemy wnioskować w bankach i firmach pozabankowych. Każdy pożyczkodawca ma określone warunki, które należy spełnić, by móc pożyczyć potrzebne pieniądze.

Pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach są pożyczkami gotówkowymi, dlatego uzyskane środki możemy wydać na dowolny cel. Są to pożyczki ratalne, które zaciągamy na wybrany okres od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Im krótszy okres kredytowania, tym wyższa rata przy tej samej sumie pożyczki.

Najczęściej pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach opiewa na kwotę od 100 do 10 000 złotych. Możemy jednak otrzymać większą kwotę wtedy, gdy zaciągniemy ją w banku, w którym mamy konto bankowe. Wynika to z faktu, że w przypadku stałych klientów bank ma dostęp do informacji o ich wpływach i wydatkach z konta bankowego. W ten sposób może wykonać analizę naszej zdolności kredytowej.

W pozostałych przypadkach, czyli przy pożyczkach w bankach, w których nie mamy konta, a także w firmach pozabankowych stosuje się ograniczenie kwoty, jako że pożyczkodawca nie wie dokładnie, jaka jest sytuacja finansowa klienta.

Czy bez pracy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń o zarobkach?

Warto jednak pamiętać o tym, że fakt, że pożyczka jest bez zaświadczeń o zarobkach, nie oznacza, że możemy otrzymać ją wtedy, gdy nie mamy pracy. Pożyczkodawcy preferują klientów osiągających dochody na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Możemy też otrzymać pożyczkę przy pracy na umowę zlecenie, o dzieło, jako emeryt czy rencista. Liczy się stałe źródło dochodu.

Przy wypisywaniu wniosku o pożyczkę bez zaświadczeń o zarobkach musimy wpisać w nim informacje o osiąganych dochodach oraz wydatkach (czynsz, rachunki, inne raty, alimenty i inne). Określamy również źródło naszego dochodu. W przypadku pracy na umowę o pracę czy umowy cywilnoprawne dla jednego pracodawcy musimy wpisać też jego dane – pożyczkodawca ma wtedy prawo skontaktować się z pożyczkodawcą, aby potwierdzić wpisane przez nas dane.

Ważna historia kredytowa

Nie zapominajmy też o tym, że pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach będzie wymagała od nas również posiadania pozytywnej historii kredytowej w BIK – Biurze Informacji Kredytowej.

Gdy dotychczas spłacaliśmy nasze zobowiązania terminowo, nasza zdolność będzie pozytywna i pozwoli nam na uzyskanie pożyczki łatwiej. Jeśli jednak mieliśmy w przeszłości dłuższe opóźnienia w spłacie rat czy zaniechaliśmy spłaty jakiegoś kredytu lub pożyczki, bank lub firma pozabankowa mogą nam odmówić.

Ten wpis znajduje się w kategorii