Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

TAŃSZE ZAMIENNIKI LEKÓW

TAŃSZE ZAMIENNIKI LEKÓW

Kupując leki, szczególnie te na receptę, często nie zdajemy sobie sprawy, że wiele z nich posiada tańsze odpowiedniki.

Warto jeszcze na etapie wypisywania recepty zapytać lekarza o tańszy zamiennik danego leku. Takiej zmiany można również dokonać w aptece.

Z pomocą przychodzi nam również Internet. Porównywarki cenowe pozwalają na wyszukanie substytutów tańszych nawet o 70 procent. Jeżeli często kupujemy leki, dobrze jest poszukać promocji. Są apteki, które stosują niższe ceny np. dla seniorów, w wybrane dni tygodnia. Popularne też są karty dla stałych klientów, dzięki którym można otrzymać kilkunastoprocentowe rabaty.

W przypadku środków o bardziej wyspecjalizowanym działaniu, warto sprawdzić czy są refundowane lub mają refundowane zamienniki na stronie Ministerstwa Zdrowia bil.aptek.pl.

Przed dokonaniem zamiany na pewno warto skonsultować swoją decyzję z farmaceutą lub lekarzem zalecającym środek. Ma on również obowiązek udzielić informacji o refundowanych zamiennikach.

Jednak musimy pamiętać, że z uwagi na pewne względy zdrowotne, lekarz może wypisać na recepcie „NZ” co oznacza, iż niestety nie ma możliwości kupienia tańszego odpowiednika.

Ten wpis znajduje się w kategorii