Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Zmiana operatora bez zmiany numeru telefonu

Zmiana operatora bez zmiany numeru telefonu

Obecnie przeniesienie swojego numeru do innego operatora telefonii komórkowej to żaden problem. Gdy znaleźliśmy dla siebie lepszą ofertę, możemy bez problemu przejść pod skrzydła innego operatora – bez potrzeby zmiany naszego numeru na inny. Jak to zrobić?

Kiedyś, gdy chcieliśmy przejść do innego operatora telefonii komórkowej, musieliśmy po prostu kupić nową kartę SIM z nowym numerem. Przeniesienie numeru było zasadniczo niemożliwe. Oczywiście, było to związane również z poważnymi problemami – trzeba było poinformować wszystkich o tym, że zmieniamy numer, zapisać nowy go w różnych serwisach internetowych. Teraz jednak nie musimy tego robić – możemy bez problemu przenieść numer do innego operatora w kilku prostych krokach.

1. Wybierz dla siebie odpowiednią ofertę

Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z ofertami innych operatorów, gdy zależy nam na lepszych warunkach i niższych rachunkach.

Zwróćmy uwagę nie tylko na koszty, ale też na wszelkie gwiazdki w umowach. W końcu nie chcielibyśmy przenosić po krótkim czasie naszego numeru do kolejnego operatora.

2. Udaj się do salonu nowego operatora lub na jego stronę internetową

Zasadniczo numer możemy przenieść na kilka sposobów – w salonie operatora sieci, do której chcemy się przenieść, przez internet, listownie albo telefonicznie.

Każdy operator ma pod tym względem nieco inne procedury dotyczące przeniesienia numeru, dlatego warto zapoznać się z nimi wcześniej, aby wiedzieć, na jakie formalności trzeba będzie się przygotować.

3. Wypełnij wniosek o przeniesienie numeru telefonu

Aby zacząć proces przenoszenia naszego numeru telefonu komórkowego do innego operatora, musimy przyszykować odpowiedni wniosek. Wniosek ten wypełniamy na stronie lub w salonie operatora, do którego chcemy się przenieść.

Wniosek musimy podpisać osobiście – w salonie lub też w obecności kuriera, jeżeli wypełniliśmy wniosek w internecie albo podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem operatora.

4. Zaczekaj na decyzję

Polskie prawo telekomunikacyjne wskazuje, że operator ma obowiązek rozpatrzenia wniosku w odpowiednim terminie. W przypadku złożenia wniosku w biurze operatora czas ten wynosi 6 godzin, z kolei w przypadku złożenia wniosku w inny sposób, na przykład przez internet czy telefonicznie, to 3 dni robocze.

5. Podpisz umowę z nowym operatorem

Ostatnim etapem jest podpisanie umowy z nowym operatorem telefonii komórkowej. W ten sposób możemy zacząć korzystać z nowej oferty, lepszej od dotychczasowej.

Kiedy przenieść numer?

Przeniesienie nastąpi w momencie zakończenia poprzedniej umowy – informacje na ten temat znajdziemy na umowie. Musimy jednocześnie pamiętać o jednomiesięcznym okresie wypowiedzenia, jeżeli posiadamy umowy na czas nieokreślony.

Ze względu na czas trwania przeniesienia numeru najlepiej wniosek złożyć na kilka dni przed końcem posiadanego abonamentu. Także istnieje możliwość wskazania dnia, w którym numer ma zostać przeniesiony.

Wobec tego wtedy, gdy chcemy przejść do lepszego operatora, aby korzystać z bardziej opłacalnej dla nas umowy, możemy przenieść także nasz numer. To nie takie trudne!

Ten wpis znajduje się w kategorii