Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

JAK OSZCZĘDZAĆ NA JEDZENIU?

JAK OSZCZĘDZAĆ NA JEDZENIU?

Podczas codziennych zakupów często zapomina się o oszczędzaniu na żywności. Kupujemy za dużo, nieprzemyślanie, nie zwracając uwagi na cenę. A to wszystko wpływa na zawartość naszego portfela.

Nie ograniczajmy się do robienia zakupów w jednym „ulubionym” sklepie. Warto zorientować się, jakie są ceny produktów w dyskontach, gdzie niejednokrotnie jesteśmy w stanie oszczędzić 20-30% kwoty na danym produkcie.

Kupujmy warzywa i owoce na pobliskich bazarkach i ryneczkach - tam ceny bywają znacznie niższe niż te oferowane w sklepach. Warto wykorzystać w swoim jadłospisie takie owoce i warzywa, na które aktualnie jest sezon – wtedy są one najtańsze.

Zrezygnujmy z jedzenia „na mieście” i zamawiania jedzenia do pracy. Robiąc posiłek przygotujmy większe ilości, tak aby móc zrobić porcje na kilka dni. Oszczędzamy tym sposobem czas, pieniądze i zużyjemy za jednym razem więcej produktów. Zmniejszymy tym samym ryzyko, że cokolwiek się zmarnuje.

Nie możemy też zapomnieć o odpowiednim przechowywaniu żywności. Specjalne pojemniki, mrożenie i przetwarzanie pozwoli na dłuższe zachowanie świeżości produktów.

Zanim wyrzucimy cokolwiek, zastanówmy się czy na pewno nie można czegoś wykorzystać w inny sposób. Polskie rodziny wyrzucają aż 7 milionów ton jedzenia rocznie, co przekłada się na wysokie, niepotrzebne wydatki.