Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Kiedy wyjechać na wakacje i zapłacić za nie jak najmniej?

Kiedy wyjechać na wakacje i zapłacić za nie jak najmniej?

Wyjazd na wymarzone wakacje wcale nie musi być bardzo drogi. Jeśli nie lubisz przepłacać, ale chcesz odwiedzić wiele ciekawych zakątków w Polsce i za granicą, sprawdź z nami, kiedy najlepiej wyjechać na urlop i zapłacić za to jeszcze mniej.

Na wakacje najczęściej czekamy przez cały rok. To właśnie wtedy możemy się zrelaksować i zapomnieć o naszej codzienności. Możemy zdecydować się na wyjazd w kraj, ale możemy też odwiedzić inne zakątki na całym świecie – możliwości są nieograniczone!

Wymarzone wakacje nie muszą jednak prowadzić do zrujnowania domowego budżetu. Brak wypchanego portfela nie oznacza, że musimy zrezygnować z wypoczynku. Oczywiście, rozwiązaniem może być też szybka pożyczka ratalna. Najważniejsze to jednak zaplanowanie korzystnej dla nas cenowo imprezy oraz wyjazd w takim terminie, który będzie oznaczał mniejsze koszty.

Kiedy wakacje są najtańsze?

Najwięcej zapłacimy za wyjazd w tak zwanym sezonie. W Polsce to okres od początku lipca do końca sierpnia, gdy chodzi o wakacje w lecie, a także w ferie zimowe i długie weekendy. W tym okresie hotele i inne obiekty noclegowe podnoszą ceny, więc musimy przygotować się na większe wydatki. Gdy chodzi o kraje orientalne, sezon przepada na inne miesiące w zależności od strefy klimatycznej.

Zatem jeśli chcielibyśmy zapłacić za wyjazd wakacyjny jeszcze mniej, warto wybrać się na wycieczkę poza szczytem. Nie musimy przy tym obawiać się złej pogody – we wrześniu pogoda często nadal jest bardzo dobra. Co więcej, nie musimy przejmować się także tak dużym tłokiem.

Tanieją nie tylko noclegi, ale również loty

Ceny biletów lotniczych również warunkowane są sezonem wakacyjnym. W związku z tym wtedy, gdy chcielibyśmy zakupić swój lot w popularnych miesiącach wśród turystów, musimy przygotować się na dodatkowe wydatki. Nawet wtedy, gdy wykupimy lot z wyprzedzeniem, będziemy musieli zapłacić więcej niż za ten przed czy po sezonie.

Zorganizowanie wakacji poza sezonem pozwoli nam na zmniejszenie kosztów transportu, więc możemy odwiedzić dalsze zakątki bez przepłacania.

Czy opłaca się zawsze organizować wyjazd samodzielnie?

Wiele osób uważa, że najtańsze wyjazdy to te zorganizowane samodzielnie. Jednak nie zawsze ta zasada się sprawdza. Gdy zamierzamy wybrać się na wakacje do Egiptu, Turcji czy do Maroko lub innych popularnych krajów wśród turystów, wykupienie lotu i noclegu samodzielnie będzie droższe niż skorzystanie ze zorganizowanego wyjazdu.

Co więcej, biura podróży mają do zaproponowania rożne oferty typu last minute, dlatego dzięki nimi możemy zaoszczędzić nawet do połowy ceny wyjazdu. Oczywiście, będziemy potrzebowali wtedy pieniędzy od zaraz, ponieważ wyjazd najczęściej ma miejsce w ciągu kilku dni. Wtedy bardzo pomocna może być pożyczka ratalna, dzięki której błyskawicznie uzyskamy pieniądze na wakacyjny wypoczynek.

Podsumowując, jeśli chcemy wyjechać na wakacje bez przepłacania, warto pamiętać o tym, że najbardziej opłaca się zrobić to poza sezonem. To właśnie wtedy koszty noclegów, komunikacji, a także innych usług maleją, więc możemy wybrać się w upragnione zakątki w cenie niższej niż jeszcze kilka tygodni temu.