Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

CO TRZECI RODZIC ROZWAŻA ZACIĄGNIĘCIE POŻYCZKI NA WYPRAWKĘ SZKOLNĄ

CO TRZECI RODZIC ROZWAŻA ZACIĄGNIĘCIE POŻYCZKI NA WYPRAWKĘ SZKOLNĄ

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Niebawem tysiące uczniów czeka powrót do szkolnych ławek, a niektórzy przekroczą bramy szkoły po raz pierwszy. Wrzesień to miesiąc, w którym rodziców czekają spore wydatki. Półki sklepowe uginają się od tornistrów, piórników i przyborów plastycznych. Ponad 55 proc. rodziców uważa, że wydatki na wyprawkę szkolną mogą zachwiać domowym budżetem. Jak w takim razie sfinansować dziecku wyprawkę i nie zrujnować domowych finansów?

„Kiedy potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki, warto zastanowić się nad szybką pożyczką pozabankową. Pamiętajmy jednak, aby zawsze odpowiedzialnie gospodarować swoimi finansami i wnioskować o pożyczkę dopiero po dokładnym przeanalizowaniu naszej sytuacji finansowej. W wybraniu najkorzystniejszej oferty pomogą nam specjalistyczne porównywarki pożyczek. Na tego typu stronach zamieszczone są także porady ekspertów, rankingi produktów finansowych i firm. Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie branża FinTech w Polsce, jest edukacja finansowa klientów. Spłacalność zobowiązań z roku na rok jest coraz lepsza i w niektórych przypadkach sięga nawet 80 proc., jednak firmy pożyczkowe wciąż czeka dużo pracy” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl

Z badań wynika, że w 2016 roku średni koszt wyprawki wyniesie od 300 do 500 zł. W cenę wyprawki nie są wliczone podręczniki, które w większości finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Najdroższy jest plecak, jego ceny wahają się do 29 zł do blisko 500 zł. Znaczącym wydatkiem są także buty, strój na WF oraz przybory plastyczne.

„W ostatnich latach możemy zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania pożyczkami pozabankowymi wśród Polaków. Złożyło się na to kilka czynników, przede wszystkim olbrzymi postęp w zakresie profesjonalizacji usług świadczonych przez podmioty FinTech. Wykorzystywanie nowych technologii i innowacje to akt wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów. Pożyczkę możemy zaciągnąć nie wychodząc z domu, cały proces przebiega zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Weryfikację zdolności kredytowej zoptymalizowano natomiast dzięki nowoczesnym narzędziom do scoringu” – dodaje Patrycja Gołębicka, Sales Director Aasa Polska.

Blisko 18 proc. rodziców wyprawkę szkolną skompletowało już w lipcu, z kolei 39 proc. planuje zrobić to pod koniec sierpnia. Po wakacjach budżet wielu rodzin i tak jest już bardzo nadszarpnięty przez wyjazdy – czas zakupu przyborów szkolnych jest więc prawdziwym finansowym wyzwaniem.

Eksperci szacują, że już ponad 3 miliony Polaków skorzystało z pożyczek online. Branża FinTech w ostatnich latach rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Na znaczeniu zyskują przede wszystkim firmy oferujące chwilówki i pożyczki online, możliwe do spłacenia w indywidualnie dopasowanym terminie. Konsumenci nie boją się szybkich pożyczek – coraz częściej stają się one pomocą w kryzysowych sytuacjach. Zmiany zaszły nie tylko w podejściu konsumentów do szybkich pożyczek, ale także w technologii, który jest wykorzystywana do ich udzielania. Firmy reklamujące się za pomocą ulotek czy słupów to obecnie przeszłość. Coraz więcej podmiotów z rynku FinTech wykorzystuje zaawansowane narzędzia i algorytmy do indywidualnego scoringu. Na porządku dziennym są także media społecznościowe, aplikacje mobilne, SMS-y czy narzędzia Big Data. Według szacunków ekspertów, do 2020 roku co 3 Polak będzie korzystał z rozwiązań oferowanych przez podmioty fintechowe.

1. Dane pozyczkaportal.pl i Aasa Polska

  1. SW Research

  2. Badanie przeprowadzone na zlecenie Grupy Okazje

Ten wpis znajduje się w kategorii