Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

JAK POŻYCZAĆ ODPOWIEDZIALNIE

JAK POŻYCZAĆ ODPOWIEDZIALNIE

Odpowiedzialne pożyczanie dotyczy zarówno klientów, jak i firmy pożyczkowe. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy decydowaniu o pożyczce?

Decyzja o zaciągnięciu pożyczki powinna być podejmowana odpowiedzialnie. Jednak niejednokrotnie dzieje się tak, że ludzie podejmują ją zbyt pochopnie, bez dokładnego sprawdzenia oferty. A to prosty krok, który może doprowadzić do poważnych problemów finansowych.

Każdy, kto chciałby wziąć pożyczkę, powinien więc zapoznać się z kilkoma niezwykle ważnymi zasadami.

Przede wszystkim firmy pożyczkowe zobowiązane są do jawnego i przejrzystego poinformowania klienta o wszelkich kwestiach związanych z pożyczką, między innymi o wysokości rat, kosztach pożyczki oraz czasie trwania umowy.

Co więcej, firmy pożyczkowe nie powinny udzielać pożyczek osobom niewypłacalnym lub takim, które po otrzymaniu pożyczki wpadłyby w spiralę zadłużenia. Odpowiedzialne pożyczanie obliguje firmy do sprawdzenia faktycznych możliwości finansowych swoich klientów.

Reklama również nie może wprowadzać klienta w błąd. Powinny być w niej zawarte wszystkie elementy regulowane przepisami, a przekaż musi być jednoznaczny i zrozumiały.

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie firmy działają zgodnie z literą polskiego prawa. Znalezienie odpowiedniej, uczciwej firmy oddanej klientowi to jeden z warunków otrzymania korzystnej oferty pożyczkowej, którą będziemy w stanie spłacić.

Firmą pożyczkową godną zaufania jest na przykład Aasa Polska S.A. – polski oddział skandynawskiej grupy Aasa Global. Firma ta oferuje pożyczki w kwocie od 1000 do 2000 zł na okres do 24 miesięcy.

Źródło: loan-magazine.pl

Ten wpis znajduje się w kategorii