Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

OSOBY WYKONUJĄCE WOLNE ZAWODY ŁATWIEJ DOSTANĄ KREDYT

OSOBY WYKONUJĄCE WOLNE ZAWODY ŁATWIEJ DOSTANĄ KREDYT

W Polsce coraz bardziej popularne stają się wolne zawody. Jeszcze do niedawna byli oni niemal niezauważalni przez środowisko kredytowe. Zmiany jednak szybko nadchodzą.

Osoby pracujące w takim charakterze zwykle realizują projekty na zlecenie, nie są zatrudnione na pełen etat, ale są specjalistami w danej dziedzinie. Do profesji szczególnie popularnych wśród wolnych strzelców należą: fotografia, dziennikarstwo, programowanie czy malarstwo i inne zawody, głównie związane z pracą twórczą.

Osoby wykonujące wolne zawody są w środowisku kredytowym coraz częściej dostrzegane. Przed kilku laty freelancerzy nie mieli praktycznie szans na otrzymanie kredytu. Powodem był brak zaświadczenia o zatrudnieniu oraz brak sprawozdania z wysokości dochodów. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej. Banki dostrzegają wolnych strzelców jako potencjalnych klientów, traktując ich jak równoprawnych kredytobiorców.

W przypadku osób wykonujących zawody zaufania publicznego (np. radca prawny, adwokat, lekarz medycyny) oferty kredytowe są dużo bardziej rozbudowane, w porównaniu z ofertami przedkładanymi innym klientom.

Jednak dziś, kiedy na rynku pracy coraz większą część zajmują wolni strzelcy, nie mogą oni zostać niezauważeni przez środowisko kredytowe. Nic więc dziwnego, że banki przygotowują dla nich elastyczne oferty, specjalnie dostosowane do ich możliwości i wymagań.

Źródło: sfera-finansow.pl

Ten wpis znajduje się w kategorii