Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

PŁATNOŚĆ NFC (NEAR FIELD COMMUNICATION)

PŁATNOŚĆ NFC (NEAR FIELD COMMUNICATION)

 Rozwój nowoczesnych technologii pozawala nam w coraz prostszy sposób zarządzać naszym portfelem. Jeśli interesują Cię innowacyjne formy płatności, możesz wypróbować metodę z wykorzystaniem technologi NFC.

Czym jest NFC? Jest to krótkozasięgowy, radiowy standard komunikacji pozwalający na bezprzewodową wymianę danych na odległość nie większą niż 20 cm. Oznacza to, że zamiast płacić zbliżeniowo kartą płatniczą, można to zrobić za pomocą smartfona. Ta forma płatności może zrewolucjonizować zarządzanie Twoim portfelem.

Chcąc korzystać z opcji NFC, upewnij się, że Twój smartfon posiada antenę NFC i specjalną kartę SIM; zapytaj o szczegóły u swojego operatora. Ściągnij odpowiednią aplikację, aby włączyć możliwość płacenia za pomocą technologii NFC. Możesz to zrobić podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem sieci komórkowej, której klientem jesteś, lub za pomocą wiadomości SMS. Następnie skonsultuj się ze swoim bankiem i wybierz karty, które działają razem z technologią NFC. Teraz pozostaje Ci tylko podpięcie odpowiednich kart i gotowe.

Ciesz się szybkimi i udanymi zakupami, za które zapłacisz zbliżeniowo telefonem. Wystarczy, że włączysz opcję NFC i zbliżysz do czytnika telefon, który zadziała jak karta płatnicza.

Co ważne, płatność za pomocą technologii NFC jest bezpieczna i szybka. Możesz samemu decydować o dodatkowym zabezpieczeniu i potwierdzeniu transakcji kodem, bądź ustalić limit transakcji.

Poza tym masz do wyboru różne formy płatności – szybką i jednorazową. Szybka to po prostu zbliżenie telefonu do terminala, nawet bez odblokowania go. Wcześniej można wskazać kartę, z której domyślnie realizowana będzie płatność. Jednorazowa płatność to odblokowanie telefonu, włączenie aplikacji NFC i wybranie odpowiedniej karty.

Płatność NFC to doskonały sposób, aby bezproblemowo, szybko i skutecznie dokonać płatności. Korzystaj z tej technologii, gdy zapomnisz karty płatniczej bądź po prostu dlatego, że chcesz być zawsze na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami.