Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak sprzedawać na aukcjach internetowych?

Jak sprzedawać na aukcjach internetowych?

Masz w domu dużo rzeczy, które przedstawiają sobą jakąś wartość i nie chcesz ich wyrzucać? W takim przypadku warto pomyśleć o sprzedaży! Można zrobić to również na aukcjach internetowych. Jak sprzedawać skutecznie?

Najpopularniejszym portalem aukcji internetowych w Polsce jest Allegro. Do dyspozycji mamy też mniejsze serwisy, niemniej jednak nie mają one tak wielu użytkowników, więc szansa na sprzedaż jest wtedy niższa.

Wystawienie aukcji na Allegro nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Znalezienie kupujących też nie będzie wyzwaniem, ale tylko wtedy, gdy sprzedajemy coś, co będzie przedstawiało sobą wartość i zaproponujemy przystępną cenę.

Co najlepiej sprzedawać na aukcjach on-line?

Nie wszystko będziemy mogli sprzedać na aukcjach on-line – dotyczy to zarówno ograniczeń związanych z konkretnymi przedmiotami, jak i z tym, że na niektóre z nich po prostu nie znajdziemy zainteresowanych. Przykładowo, nie możemy sprzedawać alkoholi, nielegalnego oprogramowania.

Jeśli chcemy sprzedać coś skutecznie, warto wybierać przedmioty w dobrym stanie i takie, które są poszukiwane przez kupujących. Książki, płyty, ubrania, obuwie, zabawki dziecięce, wyposażenie sportowe, perfumy, przedmioty kolekcjonerskie, ciekawe artykuły wyposażenia wnętrz, komputery i inny sprzęt elektroniczny. Na to znajdziemy kupujących bez większych problemów.

Gdy chcemy zobaczyć, czy coś sprzedaje się dobrze, możemy skorzystać z archiwum Allegro. Wpiszmy do wyszukiwarki na stronie portalu nazwę przedmiotu i zaznaczmy wyszukiwanie w zakończonych aukcjach. To pozwoli nam na określenie, czy dany przedmiot będzie cieszył się zainteresowaniem, a także jaką kwotę możemy za niego uzyskać.

Jak zwiększyć szansę na sprzedaż?

Jednak musimy też pamiętać o tym, że nie zawsze te przedmioty sprzedamy od razu i w dobrej dla nas cenie. Musimy tak przygotować aukcję i zaproponować taką cenę, która będzie mogła usatysfakcjonować zarówno nas, jak i kupującego.

Poniżej prezentujemy kilka ważnych zasad, o których warto pamiętać:

• Zrób przedmiotowi jak najbardziej dokładne zdjęcia w dobrym oświetleniu – to pomoże kupującym w podjęciu decyzji i zakupie.

• Sprawdź w archiwum, jaka cena będzie korzystna. Możesz też ustalić licytację od 1 złotego i pozwolić zainteresowanym na samodzielne określenie ceny przedmiotu, ale musisz liczyć się z tym, że może on sprzedać się w cenie, która nie będzie dla ciebie zadowalająca.

• Przygotuj dokładny opis przedmiotu – zawrzyj w nim dużo informacji o przedmiocie oraz o jego stanie, co pozwoli na unikniecie niedomówień.

• Zapewnij darmową wysyłkę – przedmioty, które mają darmową wysyłkę, cieszą się większym zainteresowaniem.

• Bądź przygotowany na zmianę ceny – jeśli przedmiot nie sprzedał się, obniż jego cenę. Negocjuj też z kupującymi, gdy chcą zaproponować niższą cenę, a ty możesz na nią przystać.

Zatem sprzedawanie na aukcjach internetowych nie powinno być dla ciebie żadnym problemem – gdy masz w domu rzeczy, których nie używasz, wystaw je na licytację albo „Kup teraz” i zarób!

Ten wpis znajduje się w kategorii