Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

ROZSĄDNE KORZYSTANIE Z KARTY KREDYTOWEJ

ROZSĄDNE KORZYSTANIE Z KARTY KREDYTOWEJ

Posiadanie karty kredytowej może być dla nas dużym udogodnienie lub przyczyną kłopotów finansowych. Wszystko zależy od tego, czy mądrze nią zarządzamy.

Poniższe sugestie i przemyślenia pomogą Ci efektywniej zarządzać kartą oraz posiadanymi na niej środkami.

Myśląc o karcie kredytowej jak o bezdennym worku z pieniędzmi szybko możesz popaść w kłopoty. Regularna spłata kredytu jest bowiem ogromnie ważna. Dlatego zastanów się dobrze nad tym, czy możesz sobie pozwolić na posiadanie takiej karty. Zapoznaj się z wszelkimi opłatami, odsetkami czy prowizjami związanymi z posiadaniem karty kredytowej. Sprawdź także, jak ich uniknąć. Banki często oferują promocyjne warunki dla posiadaczy kart kredytowych. Czasem wystarczy wykonać transakcje na odpowiednią kwotę, aby być zwolnionym z opłaty za użytkowanie karty.

Posiadanie karty kredytowej oznacza także okres bezodsetkowy. Jest to czas, w którym odsetki za zaciągnięty kredyt nie są naliczane. Jest to najlepszy czas na spłatę kredytu. Spłaca się bowiem dokładnie tyle, ile się pożyczyło. Niemniej uważaj, by nie spłacać tylko minimalnej raty kredytu, gdyż spowoduje to tylko wzrost kosztów i wydłuży czas spłaty zadłużenia.

Pamiętaj także, by unikać wypłacania gotówki z karty kredytowej. Banki zazwyczaj naliczają za to wysokie prowizje, a na dodatek nie oferują okresu bezodsetkowego. Mogą także naliczać prowizje za przelewy z rachunku karty kredytowej na inne konta.

Bądź na bieżąco ze swoimi wydatkami i przychodami, tak, żeby nic Cię nie zaskoczyło. Korzystaj z wyciągów bankowych i bankowości elektronicznej. Sprawdzaj historię rachunku karty, a każdą nieprawidłowość zgłaszaj bankowi od razu. Zwróć szczególną uwagę na minimalną kwotę i termin spłaty kredytu.

Pamiętaj, karta kredytowa nie jest źródłem niekończących się pieniędzy. Zarządzaj nią z głową, a problemy finansowe będą trzymać się od ciebie z daleka.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1303103,Jak-rozsadnie-korzystac-z-karty-kredytowej

Ten wpis znajduje się w kategorii