Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka dla osób otrzymujących 500 plus

Pożyczka dla osób otrzymujących 500 plus

Wsparcie finansowe w ramach programu Rodzina 500+ otrzymuje około 3,78 miliona dzieci w Polsce. Dzięki niemu poprawiła się sytuacja finansowa wielu rodzin. Wraz ze rozpoczęciem programu podwyższyła się również zdolność kredytowa Polaków.

Comiesięczny zastrzyk finansowy w postaci 500, 1000, 1500 złotych oraz większych sum to naprawdę duże wsparcie. Dzięki niemu w wielu rodzinach w Polsce zaczęto oszczędzać, inwestować w przyszłość dzieci, wyjeżdżać na wakacje czy prowadzić odkładane od dawna remonty.

W związku z wprowadzeniem programu Rodzina 500+ pojawiły się też głosy, że dzięki niemu Polacy zaczną rzadziej zaciągać krótkoterminowe pożyczki pozabankowe, w tym chwilówki. Rzeczywiście, branża zauważyła kilkuprocentowe spadki Teraz rosnącym zainteresowaniem cieszą się pożyczki ratalne na wyższe kwoty i dłuższe terminy.

500+ to wyższa pożyczka

Aktualnie wiele banków, a także instytucji pozabankowych przy obliczaniu zdolności kredytowej bierze pod uwagę świadczenia otrzymywane z programu 500+. Dzięki temu beneficjenci 500+ mogą liczyć w szczególności na większy limit przy zaciąganiu pożyczek gotówkowych.

W przypadku długoterminowych kredytów hipotecznych wypłaty są już rzadziej wliczane do przychodów, ponieważ są one udzielane tylko do czasu aż dziecko osiągnie 18. rok życia. Gdy jednak chcemy wziąć pożyczkę gotówkową na dowolny cel, wówczas wypłata z programu rzeczywiście może być bardzo pomocna.

Oczywiście, dyskusyjna pozostaje tutaj kwestia, czy spłata rat pożyczki zalicza się do potrzeb związanych z wychowaniem dziecka, ponieważ jest to cel programu Rodzina 500+. Niemniej jednak w wielu przypadkach zaciągnięcie takiego zobowiązania także może wspierać potrzeby młodszych członków rodziny, na przykład w przypadku wykonania remontu, wyjazdu wakacyjnego, zakupienia komputera czy sprzętu RTV, AGD.

Program nie zakłada jednak dokładnego kontrolowania wydatków wszystkich rodzin, wobec tego pochodzące z niego środki mogą posłużyć do spłaty zobowiązań finansowych.

Gdzie po pożyczkę dla osób otrzymujących 500+

Po pieniądze możemy udać się do banku, ale pożyczka dla osób otrzymujących 500+ może być udzielona też przez instytucje pozabankowe. Możemy wobec tego wybrać ofertę, która będzie odpowiadała nam najbardziej pod kątem kosztów, warunków oraz komfortu.

Dużą zaletą pożyczek pozabankowych, która decyduje o ich popularności, jest właśnie wygoda. To możliwość otrzymania pieniędzy bez wychodzenia z domu, bez dostarczania dokumentów i w krótkim terminie. Wystarczy tylko wypełnić i złożyć wniosek o pożyczkę – zostanie on błyskawicznie przeanalizowany, a w przypadku pozytywnej decyzji pieniądze będą przekazane nawet tego samego dnia na konto bankowe.

Pożyczka dla rodzin otrzymujących wsparcie z programu Rodzina 500+ dostępna jest również wAasa. Osoba ubiegająca się o pożyczkę powinna posiadać udokumentowany stały dochód w Polsce, na przykład z tytułu umowy o pracę, renty czy emerytury i nie figurować w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Aasa i zachęcamy do złożenia wniosku pożyczkowego całkowicie on-line.