Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Opłata weryfikacyjna – do czego służy?

Opłata weryfikacyjna – do czego służy?

Pożyczenie pieniędzy przez internet to obecnie żaden problem. Zanim jednak otrzymamy środki na swoje konto, powinniśmy przejść specjalną weryfikację i złożyć wniosek pożyczkowy. Skupmy się tutaj na opłacie weryfikacyjnej, która pobierana jest przy weryfikacji klienta. Czym jest i do czego służy?

Przez internet załatwiamy obecnie coraz więcej spraw. Możemy bez problemu zrobić zakupy, skontaktować się z urzędami, zapłacić podatek, możemy też wykonywać przelewy lub zakładać lokaty. Od niedawna możemy też zaciągać pożyczki internetowe. To kapitalna propozycja dla każdego, kto docenia wygodę – możemy wówczas załatwić wszystko bez wychodzenia z domu.

Na czym polega weryfikacja?

Gdy chcemy wziąć pożyczkę on-line pozabankowo, wówczas musimy udowodnić firmie pożyczkowej naszą tożsamość – ma to na celu wyeliminowanie przypadków kradzieży tożsamości, na przykład posłużenia się kradzionym dowodem osobistym.

Weryfikacja polega nie tylko na podaniu naszych danych osobowych i adresowych, ale również wykonaniu przelewu na konto bankowe firmy pożyczkowej. Gdy wykonujemy przelew z naszego konta, wówczas odbiorca przelewu otrzymuje pieniądze wraz z informacją, kto je przelał. Informacje to imię i nazwisko oraz adres nadawcy przelewu. Wtedy pracownik firmy pożyczkowej porównuje te dane z danymi wpisanymi we wniosku – gdy się zgadzają, przechodzimy weryfikację pozytywnie.

Właśnie dlatego powinniśmy pamiętać, że nie możemy wykonać weryfikacji pożyczki z wykorzystaniem konta innej osoby – wtedy dane nie będą się pokrywały, więc nasz wniosek zostanie odrzucony.

Opłata weryfikacyjna – co to jest?

Przelew weryfikacyjny polega na przekazaniu na wskazane przez firmę pożyczkową konto bankowe określonej sumy. Najczęściej jest to 1 grosz, 10 groszy albo 1 złoty. Nie są to bardzo wysokie sumy. Gdy spotykamy firmę pożyczkową, która wymaga od nas wykonania przelewu weryfikacyjnego na znacznie wyższa sumę, nigdy nie płaćmy! To jedna z form oszustwa i możemy po prostu stracić swoje pieniądze.

Opłata weryfikacyjna nie jest klientowi zwracana, niemniej jednak w przypadku tak niskich sum dla klienta nie jest to duża strata. Nie otrzymamy jej też wtedy, gdy pożyczka nie będzie nam przyznana. Nie musimy też obawiać się o bezpieczeństwo – połączenia są szyfrowane, dlatego nasze dane nie dostaną się w niepowołane ręce.

Opłatę weryfikacyjną ponosimy jeden raz

Warto również wskazać, że w przypadku pożyczek on-line opłata weryfikacyjna jest jednorazowym wydatkiem. Pieniądze przelewamy tylko jeden raz przy pierwszej pożyczce. Gdy po spłacie pierwszej pożyczki będziemy chcieli wziąć kolejną, wówczas nie będziemy musieli już weryfikować naszych danych kolejny raz – musimy tylko wypełnić wniosek pożyczkowy.

Jeśli jednak będziemy chcieli skorzystać z oferty innej firmy pożyczkowej, w takim przypadku będziemy musieli wykonać weryfikację od nowa i wpłacić opłatę weryfikacyjną dla firmy pożyczkowej.

Podsumowując, jeśli chcemy pożyczyć pieniądze od firmy pożyczkowej, musimy pamiętać o tym, że będziemy musieli też ponieść koszt opłaty weryfikacyjnej – nie jest on jednak wysoki i jest jednorazowy.

Ten wpis znajduje się w kategorii