Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

ZANIM POŻYCZYSZ

ZANIM POŻYCZYSZ

Szukając korzystnej oferty pożyczki nigdy nie decydujmy się na pierwszą-lepszą firmę, której ogłoszenie znaleźliśmy w gazecie, na słupie czy też przystanku.

Za chwytliwymi hasłami „bez BIK”, „bez zabezpieczeń” czy „bez poręczenia” zazwyczaj kryją się są bardzo duże koszty pożyczki.

Zanim zdecydujemy się na kredyt, sprawdźmy opinie o danym pożyczkodawcy oraz prześledźmy informacje na temat jego działalności. Czy jest osobą prawną (spółką), osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą czy też innym konsumentem oraz czy i kto nad jego działalnością sprawuje nadzór.

Upewnijmy się, jaki jest całkowity koszt pożyczki (co wchodzi w jej skład możesz przeczytać TUTAJ). Mamy prawo wiedzieć ile w ostateczności będziemy musieli spłacić pieniędzy. Sprawdźmy też, czy w umowie nie zostały zawarte inne, dodatkowe opłaty. Bywa, że firmy naliczają dodatkowe opłaty za wizyty przedstawiciela firmy w domu lub żądają dodatkowego ubezpieczenia lub zabezpieczenia finansowego.

Przeczytajmy bardzo dokładnie umowę oraz wszystkie towarzyszące jej dokumenty. Wszelkie niejasności powinny zostać wyjaśnione przez przedstawiciela danej instytucji finansowej. Jeżeli mimo tego, nadal nie wszystko jest dla nas zrozumiałe, warto jest zwrócić się o bezpłatną pomoc prawną z organizacji pozarządowych lub rzecznika konsumentów.

Unikajmy pożyczek z firm, których warunki są dla nas niezrozumiałe. Jeżeli taka firma nie chce lub nie potrafi odpowiedzieć na nasze pytania, lepiej zrezygnuj z jej usług. To samo dotyczy podmiotów, które żądają wysokich zabezpieczeń za stosunkowo niewielką kwotę pożyczki. Przez naszą nieuwagę i zbytnią ufność możemy stracić cały nasz majątek.

Ten wpis znajduje się w kategorii