Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Rezerwacja biletów on-line – o czym musimy pamiętać?

Rezerwacja biletów on-line – o czym musimy pamiętać?

Obecnie przez internet możemy bez problemu rezerwować bilety na podróże po Polsce i do innych krajów. Swoje serwisy rezerwacyjne posiadają linie lotnicze, przewoźnicy autokarowi, a także koleje. Gdy także chcesz zarezerwować bilet, sprawdź razem z nami, o czym warto wtedy pamiętać.

Dzięki internetowym portalom do rezerwacji biletów możemy szybko i wygodnie zakupić bilety niemalże do każdego miasta na całym świecie. Nie musimy w ogóle wychodzić z domu, aby wybrać najkorzystniejsze połączenie, a potem w kilku krokach zapłacić za rezerwację. To dobry wybór nie tylko dla osób, które często podróżują, ale też dla tych, które lubią oszczędności.

Jakie bilety zarezerwujemy przez internet?

Przez internet możemy wykonać rezerwację różnych biletów. Najczęściej robimy to wtedy, gdy chcemy dostać się na miejsce samolotem. To komfortowy, szybki i bezpieczny sposób transportu na tych najdłuższych trasach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać linie lotnicze do podróży do sąsiedniego kraju.

Oprócz biletów lotniczych w liniach standardowych i tanich liniach lotniczych możemy również zakupić bilety kolejowe na polskie i zagraniczne połączenia, a także bilety autokarowe. W związku z tym bez problemu wybierzemy dla siebie bilety do różnych miast i miejscowości – w kraju i poza jego granicami.

Jak rezerwować bilety bez przepłacania?

Gdy już wiesz, gdzie chcesz się dostać, kolejnym krokiem będzie wybranie właściwego połączenia. Do niektórych miejscowości możemy dostać się różnymi środkami transportu, do innych dostępny będzie tylko jeden. Czasami musimy także zakupić kilka biletów, gdy konieczne będą przesiadki.

Najlepiej skorzystać z paru serwisów internetowych pozwalających nam na sprawdzenie połączeń – znajdziemy je między innymi na serwisach do wyszukiwania połączeń lotniczych, a także na stronach kolei i popularnych linii autokarowych. Możemy wtedy zobaczyć, jakie połączenia będą dla nas najtańsze. Oczywiście, musimy też brać pod uwagę inne kwestie, w tym czas dojazdu, komfort, lokalizację lotniska czy dworca, standard podróży.

W przypadku połączeń lotniczych najczęściej do dyspozycji mamy kilka różnych połączeń realizowanych przez standardowe oraz tanie linie lotnicze. Wówczas warto zagłębić się w szczegóły, na przykład miejsce i czas odlotu i przylotu, kwestie bagażu, standardu lotu. Pamiętajmy o tym, że w przypadku lotów ceny nie są cały czas takie same i zmieniają się z czasem. Istnieje więc kilka sprawdzonych sposobów na to, aby obniżyć koszty podróży.

Porady dla chcących podróżować tanio:

• tanie bilety lotnicze oraz autokarowe i kolejowe możemy zakupić z wyprzedzeniem, dlatego im wcześniej kupimy bilety, tym mniej zapłacimy

• gdy uda nam się znaleźć tani bilet w odpowiadającym nam kierunku, warto zakupić go od razu, ponieważ następnym razem może być już droższy

• statystyka wskazuje, że najtańsze bilety możemy kupić w okresie od września do listopada, a potem od stycznia do końca maja, najdroższe bilety są w wakacje i w okresie świąt, szczególnie Bożego Narodzenia i Nowego Roku

• przed rozpoczęciem poszukiwań biletów usuń pliki cookies ze swojej przeglądarki – to, że wchodziliśmy wcześniej na konkretne strony internetowe z biletami, może spowodować, że ceny będą wyższe, możemy też korzystać trybu incognito

• najtańsze loty odbywają się w środku tygodnia – od wtorku do czwartku

• na długich trasach najwięcej kosztują połączenia bezpośrednie, czasem możemy taniej zakupić kilka oddzielnych lotów

• warto sprawdzać regularnie promocje linii lotniczych i innych przewoźników