Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczki oddłużeniowe – co to jest?

Pożyczki oddłużeniowe – co to jest?

Poszukujący pożyczek dla siebie często mogą natknąć się na oferty tak zwanych pożyczek oddłużeniowych. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, czym dokładnie jest tego rodzaju produkt. Co to jest pożyczka oddłużeniowa? Jak można ją uzyskać? Czy warto ją brać?

Już sama nazwa „pożyczka oddłużeniowa” może wydawać się nieco dziwna. W końcu poprzez zaciągnięcie pożyczki nie oddłużamy się, ale wprost przeciwnie – zadłużamy. Już tutaj pojawia się pierwsza pułapka, ponieważ osoby, które zainteresowane są takimi właśnie pożyczkami, najczęściej mają już na swoich barkach niemałe zadłużenie, które może się przez nie zwiększyć. O co dokładnie chodzi?

Czym jest pożyczka oddłużeniowa?

Pożyczki oddłużeniowe oferowane są przez instytucje pozabankowe. Są to pożyczki, które w zasadzie są podobne do innego produktu bankowego, a mianowicie kredytów i pożyczek konsolidacyjnych.

Wobec tego dzięki pożyczce oddłużeniowej możemy otrzymać pieniądze na spłatę naszych obecnych zadłużeń. W zamian otrzymujemy kolejną pożyczkę, którą, oczywiście, musimy spłacić. Nierzadko taka pożyczka oddłużeniowa będzie kosztowała nas więcej niż suma obecnego zadłużenia. Z drugiej jednak strony odsuwamy wtedy od siebie zagrożenie związane z brakiem spłaty aktualnych długów, na przykład większe odsetki, windykację, komornika.

Pożyczki tego rodzaju mogą być wykorzystane na spłatę różnych zobowiązań, także komornika oraz windykacji. Udzielane są bez sprawdzania informacji w BIK oraz w innych rejestrach. Są również dyskretne i szybkie. Pożyczki te są też dostępne pod zastaw nieruchomości.

Gdzie można uzyskać pożyczki oddłużeniowe?

Gdy do wyszukiwarki internetowej wpiszemy słowa „pożyczka oddłużeniowa”, możemy natychmiast znaleźć wiele ofert. Pożyczki tego rodzaju udzielane są przez firmy pozabankowe działające na terenie całej Polski.

Oferty firm różnią się pomiędzy sobą kwotą oraz warunkami, na których możemy otrzymać pożyczkę. Gdy chcemy skorzystać z takiej oferty, warto zapoznać się z różnymi propozycjami. Miejmy jednak na uwadze fakt, że pożyczka oddłużeniowa może nas kosztować dość dużo.

Pożyczki oddłużeniowe krok po kroku:

• zebranie informacji o kliencie – pierwszy etap polega na uzyskaniu informacji o kliencie chcącym uzyskać pożyczkę, między innymi o jego wierzycielach, kwocie zadłużenia, terminie spłaty zobowiązań

• analiza sytuacji klienta – doradca finansowy dokładnie sprawdza sytuację klienta i dobiera odpowiednie parametry pożyczki oddłużeniowej

• uruchomienie pożyczki oddłużeniowej – gdy klient zgadza się na uzyskanie pożyczki, podpisuje umowę i pożyczka jest uruchamiana

• spłata pożyczki – spłata następuje zgodnie z harmonogramem zawartym w umowie

Podsumowując, pożyczki oddłużeniowe to interesująca propozycja, niemniej jednak dość kosztowna, biorąc pod uwagę oprocentowanie, prowizje, opłaty przygotowawcze. Pożyczka tego rodzaju powoduje, że oddłużamy się tylko chwilowo i będziemy musieli oddać zwykle wyższą sumę niż kwota zadłużenia. To jednak pomocna oferta wtedy, gdy chcemy zmniejszyć ryzyko windykacji oraz egzekucji komorniczej.

Ten wpis znajduje się w kategorii