Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

TANI WYJAZD NA NARTY

TANI WYJAZD NA NARTY

Marzy Ci się wyjazd na narty, lecz uważasz, że nie stać Cię na niego? Podpowiemy Ci, jak się do niego przygotować, aby jak najwięcej zaoszczędzić.

Z pozoru wydawać się może, że najlepszym ze względu na cenę będzie wyjazdy na narty w nasze polskie góry. Nie jest to jednak prawdą, są bowiem miejsca tańsze takie jak Czechy czy Słowacja. Dodatkowo porównując stosunek ceny do jakości, nasze kurorty wypadają niestety nieco gorzej. Poza tym w Polsce nie zawsze możemy liczyć na wystarczającą ilość śniegu.

Przy szukaniu zakwaterowania warto sprawdzić noclegi w pobliskich miejscowościach. Oczywiście hotel tuż przy stoku może być kuszący, jednak różnica w cenie jest naprawdę znacząca.

Wybór środka lokomocji też ma duże znaczenie dla naszego budżetu. Przy podróży po kraju najtańszy będzie samochód lub pociąg, ale w przypadku urlopu we Włoszech czy Francji lepszym rozwiązaniem może okazać się podróż tanim liniami lotniczymi. Warto również przemyśleć zorganizowany wjazd autokarem, gdzie w cenie jest nie tylko przejazd i zakwaterowanie, ale również karnet na stok na cały pobyt.

Istotny także jest okres w jakim chcemy wybrać się na narty. Zorganizowane wyjazdy są tanie nawet w te najbardziej oblegane terminy. Jeżeli jednak jedziemy sami i nie mamy ograniczeń co do terminu, warto na taki wypad wybrać okres przed Bożym Narodzeniem, w styczniu lub pod koniec marca i kwietnia. Ceny wyciągów oraz zakwaterowania są w tym czasie najniższe. Dobrym rozwiązaniem są wyjazdy z tzw. Free Skipass, które są organizowane na wiosnę w Alpach. W takiej promocji przy rezerwacji miejsca zakwaterowania otrzymujemy gratis skipass.