Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Tania metamorfoza domu

Tania metamorfoza domu

Chcesz zmienić swój dom, ale nie masz na to zbyt dużych funduszy? W takim przypadku zapraszamy do sprawdzenia naszych porad! Razem z nimi uda ci się wykonać tanią i efektowną metamorfozę różnych pokojów – możesz zacząć jeszcze dzisiaj!

Nie każdy z nas mieszka w wymarzonym domu. Czasami wynajmujemy mieszkania, mamy domy, które wymagają remontu i wobec tego nie wyglądają zbyt dobrze. Może również zdarzyć się, że obecna aranżacja już nam się znudziła i poszukujemy czegoś nowego. W takim przypadku nie musimy jednak decydować się na generalny remont, ponieważ możemy bez problemu wykonać szereg prac, które będą znacznie tańsze, a przy tym dadzą przyjemny dla oka efekt.

Metamorfoza domu nie musi być bardzo droga, trudna i skomplikowana. Czasami wystarczy tylko kilka niedrogich zakupów, aby odmienić miejsce, w którym żyjemy. Sprawdź z nami, jak można to zrobić!

1. Udekoruj ściany

Gdy nie planujesz zmiany koloru ścian przez malowanie lub naklejenie tapety, możemy i tak zmienić wygląd ścian. Tutaj z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju obrazy, plakaty oraz naklejki ścienne.

Możemy zdecydować się na modne obecnie plakaty w stylu skandynawskim albo wybrać takie, które zawierają cytaty motywacyjne. Na naszych ścianach mogą zawisnąć również plakaty filmowe lub tanie obrazy drukowane na płótnie, które kupimy w różnych sklepach i on-line. Warto sprawdzić także szablony do efektownego ustawienia naszych plakatów czy zdjęć. Naklejki na ścianę to też interesująca propozycja – możemy odmienić z nimi nudno wyglądającą ścianę.

2. Zmień tekstylia

Tylko poprzez zmianę tekstyliów w pokoju jesteśmy w stanie uzyskać bardzo atrakcyjny dla oka efekt. Nowe zasłony, firanki, poszewki na poduszki, dywany, koce i narzuty są w stanie całkowicie odmienić pomieszczenie bez prowadzenia żadnych prac remontowych.

Gdy kupujemy nowe tekstylia, wybierzmy określony styl i dobierzmy je tak, aby razem świetnie się prezentowały. W internecie możemy znaleźć również wiele inspiracji – z nimi uda nam się jeszcze łatwiej dobrać ciekawe tekstylia do naszego domu.

3. Zreorganizuj przechowywanie

Wiele rzeczy w twoim domu po prostu leży na wierzchu? W ten sposób szybciej robisz bałagan? W takim przypadku brakuje ci pojemników do przechowywania. Dekoracyjne koszyki, pudełka oraz inne opakowania pozwolą na opakowanie chaosu i dodatkowo będą bardzo ładnie wyglądać.

Do tych przedmiotów, które chcemy mieć na widoku, możemy wybrać dekoracyjne podstawki czy tace. Dzięki nim łatwo zbierzemy w jednym miejscu różne drobiazgi, które chcemy mieć przy sobie.

4. Odmień meble

Gdy meble w twoim domu nie odpowiadają ci w pełni, możesz pomyśleć także o ich metamorfozie. Pomalowanie lub oklejenie je innym materiałem to tylko początek pomysłów. Możemy również zmienić w nich gałki, dodać nóżki. Oczywiście, możemy też zmienić miejsca mebli w pokoju, aby uzyskać nowy, świeży wygląd otoczenia.

Wobec tego metamorfoza naszego domu wcale nie musi być dla nas bardzo droga. Jednak zawsze wtedy, gdy brakuje ci pieniędzy, pożyczka ratalna może pomóc ci w zakupie tego, o czym marzysz.