Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Tanie pożyczki z/bez BIK przez internet?

Tanie pożyczki z/bez BIK przez internet?

Po pożyczkę możemy iść zarówno do banku, jak i do firmy pożyczkowej. Nie każdy z nas może jednak liczyć na pożyczkę bankową, gdzie do spełnienia mamy szereg specjalnych wymogów. Wtedy często uwagę przyciągają pożyczki bez BIK, które oferowane są tylko jako pozabankowe. Jakie są zalety i wady takich ofert?

Osoby zadłużone najczęściej korzystają z ofert pożyczek bez BIK, ponieważ to właśnie do nich są one skierowane. Gdy jesteś dłużnikiem i szybko potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby podreperować domowy budżet, to oferta przeznaczona właśnie dla ciebie. W podobnej sytuacji jest w Polsce bardzo wiele osób, które nie mogą liczyć na pomoc banków.

Czym jest pożyczka bez BIK?

Pożyczki pozabankowe udzielane są generalnie na bardziej dogodnych zasadach niż pożyczki w bankach. Pieniądze możemy otrzymać szybko, wygodnie, często także przez internet. Najczęściej firmy pożyczkowe, na przykład nasza firma Aasa Polska, wymagają od klientów dobrej sytuacji finansowej oraz braku zadłużeń odnotowanych w rejestrach dłużników. Inne z kolei nie biorą już pod uwagę długów potencjalnych klientów.

Wobec tego pożyczka bez BIK to pożyczka, którą możemy otrzymać nawet pomimo obecności w bazie dłużników, w tym BIK (Biurze Informacji Kredytowej) czy innych bazach, na przykład ERIF Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Długów – KRD, BIG InfoMonitor.

Generalnie brak sprawdzania informacji w bazach dłużników lub niebranie ich pod uwagę przez firmę pożyczkową jest dość ryzykowne. Wtedy istnieje duże niebezpieczeństwo, że klient nie będzie regularnie spłacał zadłużenia. To z kolei przekłada się na wyższe prowizje oraz oprocentowanie – wobec tego pożyczka bez BIK będzie kosztowała znacznie więcej niż ta, przy której firma sprawdza klientów w bazach.

Zatem przed skorzystaniem z oferty zawsze powinniśmy dobrze przemyśleć, czy jest to dla nas dobra opcja.

Najważniejsze zalety pożyczek bez BIK:

  • pożyczka bez sprawdzania w bazach dłużników

  • możliwość uzyskania wysokiej sumy na prostych warunkach

  • łatwa dostępność – także przez internet

Główne wady pożyczek bez BIK:

  • bardzo wysokie koszty pożyczki

  • duże koszty dodatkowe w przypadku braku spłaty

  • ryzyko powstania spirali zadłużenia

  • czasami konieczność przedstawienia zabezpieczenia, na przykład zastawu, poręczenia

  • niebezpieczeństwo trafienia na nierzetelną firmę pożyczkową

Wobec tego chwilówka czy pożyczka ratalna bez BIK nie jest bezpieczną ofert� – osoba, która będzie chciała zdecydować się na taką pożyczkę, powinna zawsze pamiętać o tym, że jest to spory koszt. Ponadto wtedy, gdy pożyczkobiorca nie ma regularnych dochodów, może bardzo łatwo narazić się na dodatkowe kary umowne oraz wpaść w spiralę zadłużenia, gdy zacznie zawierać kolejne pożyczki w celu spłacenia dotychczasowych.

W naszej firmie pożyczkowej Aasa Polska sprawdzamy klientów w rejestrach dłużników – wspieramy odpowiedzialne pożyczanie pieniędzy, dlatego pożyczek udzielamy osobom, które będą w stanie spłacić swoje zadłużenie. Dodatkowe informacje o warunkach znajdują się na naszej stronie internetowej.