Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Ubezpieczenie turystyczne – gdzie można je kupić?

Ubezpieczenie turystyczne – gdzie można je kupić?

Wybierasz się na wakacje za granicę? Niezależnie od tego, czy planujesz wszystko samodzielnie, czy wyjeżdżasz z biurem turystycznym, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Gdzie możemy zawrzeć taką umowę?

Gdy jedziemy na urlop do innego kraju, planujemy wiele rzeczy, między innymi dojazd, nocleg, sprawdzamy atrakcje, wymieniamy walutę, dobieramy odpowiednią walizkę i jej zawartość. W ferworze wakacyjnych przygotowań nie powinniśmy jednak zapominać o naszym bezpieczeństwie i spokoju, czyli o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego.

Polisa turystyczna jest w stanie pokryć koszty związane z:

• leczeniem w przypadku chorób i urazów

• transportem medycznym do kraju

• organizacją akcji ratowniczej lub poszukiwawczej

• utraconego bagażu

• uszkodzonego sprzętu

• utraconych dokumentów, kart płatniczych

• odwołaniem wakacji przez organizatora

Na rynku ubezpieczeń znajdziemy wiele polis przeznaczonych dla turystów. Różnią się one w szczególności zakresem ochrony oraz wysokością składki. Warto więc zapoznać się z różnymi propozycjami, aby znaleźć dla siebie taką ochronę, która będzie spełniała nasze wymagania.

Zawsze czytaj umowy i warunki!

Oczywiście, powinniśmy także zapoznać się z OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia. To właśnie w tym dokumencie znajdziemy informacje o tym, jak ubiegać się o otrzymanie odszkodowania, jaką sumę odszkodowania możemy otrzymać, a także znajdziemy w nim tak zwany katalog wyłączeń z ochrony ubezpieczeniowej, czyli przypadków, gdy odszkodowania nie będziemy mogli otrzymać.

Przykładowo, może okazać się, że ubezpieczyciel nie wypłaci nam pieniędzy wtedy, gdy doznaliśmy urazu podczas uprawiania sportów ekstremalnych – musimy wtedy wykupić inną polisę. Może też pojawiać się zapis, że w przypadku określonych urazów ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów leczenia w kraju, do którego udał się turysta, ale pokrywa koszty transportu do Polski, gdzie leczenie będzie mogło być podjęte. To tylko kilka przykładów, ponieważ jest ich znacznie więcej.

Gdzie wykupić ubezpieczenie podróżne?

Istnieje kilka sposobów na wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Możemy zrobić to bezpośrednio w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym albo możemy zrobić to u pośrednika – agenta ubezpieczeniowego. Co więcej, dzisiaj polisy możemy kupować też całkowicie przez internet, dlatego nie musimy w ogóle wychodzić z domu.

W wybraniu najlepiej polisy ubezpieczeniowej mogą pomóc nam dostępne w internecie porównywarki ofert. W jednym miejscu gromadzą one propozycje różnych ubezpieczycieli i pozwalają użytkownikom na wybranie tych najbardziej korzystnych. Do wyszukiwarki wpisujemy wtedy termin oraz kierunek podróży, a także inne wymagane dane, aby od razu zobaczyć, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym możemy kupić najbardziej korzystną dla nas polisę.

Gdy wybierzemy już korzystną ofertę, możemy zawrzeć umowę przez internet. Płatność odbywa się z wykorzystaniem systemów płatności on-line, więc pieniądze od razu przekazywane są do firmy ubezpieczeniowej, a my otrzymujemy na nasz adres e-mail komplet dokumentów ubezpieczeniowych. Ochrona rozpoczyna się już po kilku godzinach od zawarcia umowy on-line.