Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

UNIKANIE RYZYKOWNYCH INWESTYCJI

UNIKANIE RYZYKOWNYCH INWESTYCJI

Czy inwestowanie to tylko ryzyko? Poznaj kilka prostych zasad, aby je zminimalizować.

W przypadku inwestycji w lokaty lub kredyty na bardzo preferencyjnych warunkach, należy dokładnie zweryfikować źródło oferty. Podejrzane propozycje wyróżniają się najczęściej warunkami umowy odbiegającymi od rynkowych standardów. Często jednak obietnica krótkoterminowych korzyści ukrywa w sobie haczyki powodujące znaczące powiększenie całkowitych kosztów.

Najbardziej jaskrawym ostrzeżeniem jest umieszczenie podmiotu na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Wiele z firm wystawiających klientów na ponadprzeciętne ryzyko i straty (chociażby najbardziej znany Amber Gold) nadal kontynuowało działalność po wpisaniu na tę listę. Wielu z poszkodowanych mogłoby uratować swoje oszczędności uprzednim sprawdzeniem list Komisji Nadzoru Finansowego.

Innym środkiem może być zabezpieczenie inwestycji opcją na kontrakt przeciwny. Gdyby biorący kredyt we frankach asekurowali swoją inwestycje kontraktem terminowym na giełdzie Forex, mogliby skorzystać z niskich stóp procentowych szwajcarskiego banku centralnego jednocześnie nie ryzykując nagłej zmiany kursu walutowego i poniesienia związanych z tym kosztów.