Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Urodziny – w domu czy w lokalu?

Urodziny – w domu czy w lokalu?

Zbliżają się twoje urodziny i chcesz zaprosić na nie swoich bliskich? Warto już teraz pomyśleć, gdzie je zorganizować. Gdy dotychczas zawsze urodziny urządzane był w domu, warto pomyśleć o innej propozycji – urodzinach w lokalu. Co będzie lepsze?

Im więcej gości planujemy zaprosić, tym więcej pracy nas czeka. Samodzielne urządzenie urodzin, chociaż może być bardzo satysfakcjonujące, to jednak jest też czasochłonne i w związku z tym nie każdy ma na to czas. Także nie zawsze mamy odpowiednią przestrzeń do tego, aby zaprosić wszystkich, których planujemy.

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na urządzanie urodzin poza domem, na przykład w restauracji, domu przyjęć, w ulubionym pubie. Musimy jedna liczyć się wtedy z nieco wyższym kosztem niż urodziny w domu. Zatem, na co warto się zdecydować?

Urodziny zorganizowane w domu

Jeśli masz odpowiednie warunki, w takim przypadku urodziny w domu to dobra propozycja. Jak jednak wspomnieliśmy, będziemy potrzebowali nieco więcej czasu, aby je przygotować, więc nie takie rozwiązanie nie sprawdzi się wtedy, gdy pracujemy do późna, także w weekendy. Gotowanie i sprzątanie, zwłaszcza dla większej grupy, może zająć nam sporo czasu.

Urodziny zorganizowane w domu nie muszą jednak oznaczać siedzenia w kuchni – mamy alternatywne rozwiązanie, a mianowicie zamówienie jedzenia z dowozem. Możemy zdecydować się na zawsze dobrą pizzę, a także możemy wybrać profesjonalną firmę cateringową, która będzie mogła dostarczyć nam dania obiadowe, na kolekcję, desery. Koszt to wtedy zwykle od 30 do 100 złotych za osobę zależnie od wybranego menu.

Jeśli zamierzamy urządzić urodziny wraz z muzyką i mieszkamy w bloku, warto przemyśleć, czy to dobre rozwiązanie. Innym lokatorom hałas może przeszkadzać.

Urodziny zorganizowane w lokalu

Nasza druga propozycja to zorganizowanie urodzin w lokalu. W tym przypadku musimy liczyć się z większym kosztem, ale też oszczędzamy swój cenny czas i możemy zapomnieć o samodzielnym gotowaniu i sprzątaniu przed i po urodzinach. Wszystkim zajmie się lokal, a my możemy poświęcić czas na świętowanie.

W zależności od tego, jak nasze wymarzone urodziny mają wyglądać, możemy wybrać restaurację, kawiarnię czy pub. Przyjęcia okolicznościowe organizują również domy przyjęć. Restauracja i dom przyjęć to dobry wybór wtedy, gdy chcemy zorganizować imprezę z obiadem. Jeśli zależy nam na krótszym spotkaniu, możemy wybrać pub czy kawiarnię.

Wiele lokali ma specjalne oferty dla osób chcących organizować przyjęcia okolicznościowe. Możemy wtedy dobrać taką opcję, która będzie dla naj najbardziej korzystna pod kątem menu oraz ceny. Zwykle musimy liczyć się z ceną od 20 do 40 złotych od osoby, gdy mówimy tylko o słodkim poczęstunku. Gdy chcemy zaprosić gości na obiad i kolację, a także na coś słodkiego, koszty rosną nawet do 100 złotych za osobę.

Zatem wtedy, gdy zależy ci na komforcie, najlepiej zdecydować się na urządzenie imprezy w lokalu – to wcale nie takie drogie, jak może się wydawać, a przy tym również nie będziemy musieli się napracować i świętować swoje urodziny jeszcze przyjemniej. Wybór jednak należy do ciebie!