Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Już wszędzie da się odczuć niepowtarzalną, świąteczną atmosferę. Barwy i zapachy, które towarzyszą przygotowaniom do Świąt, wprawiają nas w szczególny nastrój.

Warto podjąć pewien trud i przygotować w naszych domach niepowtarzalne dekoracje świąteczne. Jak zrobić to najniższym kosztem? Najlepiej wykonać je samodzielnie.

Zadbajmy o to, by w domu przyjemnie pachniało. Można do tego wykorzystać kadzidła, świece zapachowe i pachnące suszone kwiaty. Dobrym pomysłem jest wykonanie samemu takiego zapachu. Wystarczy, że plasterki pomarańczy zalejemy wodą z dodatkiem cynamonu, goździków i sody oczyszczonej.

Zastanówmy się, czy warto każdego roku kupować żywą choinkę. Jeśli zdecydujemy się na sztuczną, będzie ona nam służyć przez wiele lat. Dekoracje na choinkę również nie muszą pochłaniać naszego budżetu. Możemy wykonać je samodzielnie z masy solnej, papieru czy wstążek - w internecie znajdziemy wiele inspiracji. Jabłka, żurawina, suszone plastry pomarańczy, szyszki czy słodycze również mogą stanowić piękną dekorację drzewka bożonarodzeniowego.

Stroiki i świąteczne wieńce w bardzo łatwy sposób także zrobimy sami. Wystarczy gałązka świerkowa z bombką i świeczką w środku. Można też bardziej je urozmaicić wykorzystując szyszki, suszone rośliny, włóczkę i wstążki. Wszystko zależy od naszej kreatywność!

Pamiętaj, że idealną dekoracją świąteczną mogą być okolicznościowe wypieki: piernik, ciasteczka korzenne czy po prostu miseczki z owocami – pomarańczami oraz jabłkami nabitymi goździkami. Rozstawmy je w widocznych miejscach. Niech ozdobią stół i słodko do niego zapraszają. Ich zapach na długo zostanie w naszej pamięci i będzie przypominał nam o świętach.