Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Wyjeżdżasz na narty za granicę? Kup ubezpieczenie!

Wyjeżdżasz na narty za granicę? Kup ubezpieczenie!

Uwielbisz jazdę na nartach? A może dopiero zamierzasz zacząć naukę jazdy na nartach albo na snowboardzie? Gdy planujesz swój wyjazd za granicę, na przykład do Francji, Szwajcarii czy chociażby Czech lub Słowacji, pamiętaj o tym, że warto wykupić wtedy dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Jazda na nartach i na snowboardzie zalicza się do jednych z bardziej niebezpiecznych dyscyplin sportowych. Oczywiście, możemy jeździć wolno i bezpiecznie, ale wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku. Ponadto nie odpowiadamy za innych użytkowników szlaków narciarskich.

Leczenie kontuzji powstałych wskutek jazdy na nartach może być bardzo kosztowne, zwłaszcza wtedy, gdy wyjechaliśmy do odległego kraju, gdzie ceny usług ogólnie są wysokie. Nie musimy jednak pokrywać rachunku z własnej kieszeni – możemy się przed tym zabezpieczyć, kupując polisę turystyczną dla narciarzy.

Ubezpieczenie narciarskie jest w stanie zapewnić nam:

• pokrycie i zwrot kosztów leczenia

• pomoc w ramach Assistance

• koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego

• ubezpieczenie NNW – Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

• ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – OC

Do czego dokładnie odnosi się powyższy zakres ochrony? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami!

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Polisy turystyczne przede wszystkim pozwalają nam na pokrycie kosztów leczenia, na które możemy narazić się podczas przebywania w innym kraju.

Złamania, zwichnięcia, stłuczenia, ale i poważniejsze choroby i wypadki – to wszystko generuje bardzo dużo kosztów. Ubezpieczyciel jest wtedy w stanie pokryć koszt leczenia nas w szpitalu lub w ośrodkach zdrowia w innym kraju, ale może również zapewnić nam zwrot kosztów powrotu do Polski, aby leczenie podjąć już u nas.

Assistance

To bardzo pomocny dodatek każdej polisy narciarskiej. Ubezpieczyciele oferują nam wtedy między innymi: pomoc infolinii w razie problemów, pomoc prawnika, wsparcie tłumacza, organizację powrotu innych uczestników z podróży, gdy będzie to konieczne.

Koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego

W Polsce turyści nie są obciążani kosztami akcji ratowniczych i poszukiwawczych. Sprawa prezentuje się jednak inaczej w innych krajach. Samo wezwanie helikoptera ratowniczego może kosztować w przeliczeniu kilkaset złotych, a cała akcja kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Dzięki takiemu ubezpieczeniu możemy otrzymać pieniądze za leczenie, doznanie trwałego uszczerbku na zdrowiu, a w przypadku poniesionej śmierci mogą otrzymać je bliscy.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Zapewnia nam wsparcie wtedy, gdy doprowadzimy do zderzenia z innym narciarzem lub też do innych strat. Wówczas nie musimy płacić za ich naprawę z własnej kieszeni, ponieważ opłaty poniesie ubezpieczyciel.

Z ofertami ubezpieczeń dla narciarzy oraz innymi polisami turystycznymi możemy zapoznać się już teraz przez internet. Polisę możemy wykupić bezpośrednio w placówce ubezpieczyciela, ale najlepiej udać się do agenta ubezpieczeniowego, który porówna dla nas różne oferty. Co więcej, polisę możemy kupić też on-line.