Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

ZAINWESTUJ W BITCOIN

ZAINWESTUJ W BITCOIN

Bitcoin, pomimo małego rozgłosu, staje się coraz bardziej popularny na całym świecie, a także w Polsce. Jednakże wiele osób nadal nie słyszało o tej internetowej walucie. Ale czym właściwie jest bitcoin i dlaczego wart jest uwagi?

Bitcoin to internetowa waluta wprowadzona w 2009 roku. Możemy nią płacić online za niektóre produkty bądź usługi. Co ciekawe, pomimo iż została uznana przez Ministerstwo Finansów za legalną, wciąż pozostaje niedoceniana przez społeczeństwo. Jednak jej działanie jest tylko z pozoru skomplikowane. Każdy posiadacz bitcoina posiada swój wirtualny portfel, w którym widnieje określona, wykupiona wcześniej liczba bitcoinów. Płatność bitcoinem odbywa się za pomocą sieci p2p.

Jakie są zalety bitcoina? Przede wszystkim niezależność od rządów, banków, instytucji. Ograniczona liczba monet sprawia, że bitcoin jest wyjątkowo odporny na zjawisko inflacji (utratę wartości). Płatność tą walutą jest natychmiastowa, a przede wszystkim darmowa. Bitcoin oferuje także anonimowość transakcji.

Niestety w Polsce bitcoin, póki co, nie zdobył należytej popularności. Taką formę płatności akceptują nieliczne zakłady bądź sklepy. Według ekspertów obecność tej waluty na rynku, nawet jeśli tylko internetowym, może przyczynić się do handlu nielegalnym towarem lub prania brudnych pieniędzy. Możliwa delegalizacja bitcoina byłaby negatywną wiadomością dla jego posiadaczy.

Źródło: http://www.sfera-finansow.pl/wiadomosci/bitcoin-dla-zielonych/