Pożyczka bez zaświadczeń

Czy pożyczka bez zaświadczeń to produkt dla każdego? Tak, bo każdy z nas czasami potrzebuje pieniędzy na pilne wydatki, które trudno sfinansować z bieżących dochodów. Każdemu z nas zależy również na tym, aby proces przyznania środków był szybki, wygodny i charakteryzujący się minimum formalności, a takie właśnie są pożyczki przez zaświadczeń!

Wyjazd wakacyjny w okazyjnej cenie, wymiana zepsutej lodówki, leki zapisane przez lekarza to tylko kilka sytuacji, kiedy pożyczka bez zaświadczeń może się przydać. W tym produkcie najważniejsze jest jednak to, że nie musisz wypełniać skomplikowanych wniosków ani długo czekać na decyzję. Natomiast przyznane środki możesz wydać, na co chcesz.

Co to jest pożyczka bez zaświadczeń?

Pożyczka bez zaświadczeń to produkt finansowy, które mają w swojej ofercie instytucje pozabankowe, a czasami także banki. Jednak przyjęło się, że tak nazywane są pożyczki oferowane przez sektor pozabankowy. Finansowanie przyznawane przez banki częściej określamy kredytami.

Weź pożyczkę 

Jeśli przeanalizujemy samą konstrukcję pożyczek bez zaświadczeń, to możemy je spotkać zarówno w bankach, jak i firmach pożyczkowych. Taki produkt charakteryzuje się bowiem tym, że są to środki przyznawane na dowolny cel, a do ich uzyskania nie jest potrzebne zaświadczenie od pracodawcy o zarobkach. Wystarczy tylko dołączyć skan ważnego dowodu osobistego oraz wyciąg z konta bankowego, który potwierdzi, że co miesiąc otrzymujesz wynagrodzenie od pracodawcy. Najczęściej trzeba przedstawić taki wyciąg z ostatnich trzech miesięcy.

Pożyczka bez zaświadczeń w większości przypadków jest spłacana w ratach, dzięki czemu łatwiej oddać większą sumę. Za udostępnienie środków trzeba zapłacić odsetki oraz prowizję.

Kto dostanie pożyczkę bez zaświadczeń?

Aby uzyskać pożyczkę bez zaświadczeń, należy spełnić kilka warunków i są to:

  • odpowiedni wiek
  • polskie obywatelstwo i stałe zamieszkanie na terenie kraju,
  • posiadanie stałych dochodów – nie musi to być umowa o pracę,
  • posiadanie konta bankowego – jest ono niezbędne do potwierdzenia Twojej tożsamości i wysokości otrzymanych dochodów oraz pozwala otrzymać, a potem spłacać pożyczkę bez zaświadczeń,
  • brak wpisu do rejestru dłużników, takich jak: Biuro Informacji Kredytowej S.A. (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (BIG), Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (KBIG), CRIF Sp. z o.o.,
  • zdolność do spłaty pożyczki, czyli zarabianie takiej kwoty, która bez problemu pozwoli Ci spłacić w ratach pożyczoną sumę.

Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe wymagania, to Twoja szansa na uzyskanie pożyczki bez zaświadczeń jest naprawdę wysoka. Z kolei, gdy nie dopełnisz choć jednego warunku, to niestety trzeba przygotować się na decyzję negatywną i szukać alternatywy rozwiązania Twoich finansowych problemów. Zawsze jednak warto złożyć wniosek i pozostawić pożyczkodawcy decyzję co do tego, czy udzieli Ci pożyczki bez zaświadczeń. Jeżeli aplikacji nie wyślesz, to na pewno nie otrzymasz finansowania. Warto więc zdecydować się na ten krok, nawet jeśli nie masz pewności, czy posiadasz zdolność do spłaty pożyczki. Wysłanie wniosku jest oczywiście bezpłatne.

Kiedy nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony?

Możesz spodziewać się odrzucenia Twojego wniosku o pożyczkę bez zaświadczeń, kiedy nie spełnisz choć jednego z wymienionych wyżej warunków. Najczęstsze powody uzyskania decyzji negatywnej to:

  • zbyt wysoki lub zbyt niski wiek wnioskodawcy,
  • stałe zamieszkanie poza Polską,
  • nieposiadanie obywatelstwa polskiego (a to oznacza, że o finansowanie nie mogą ubiegać się obcokrajowcy),
  • brak rachunku bankowego,
  • zła historia kredytowa (opóźnienia w spłacie zobowiązań pokazują pożyczkodawcy, że wnioskodawca nie ma dobrej sytuacji finansowej i z dużym prawdopodobieństwem nie zwróci pożyczki w terminie),
  • zbyt niskie zarobki, które nie pozwolą oddać pożyczonej kwoty,
  • brak udokumentowanych dochodów (praca „na czarno” lub uzyskiwanie wypłaty w gotówce),
  • zbyt duża liczba lub kwota aktualnie spłacanych zobowiązań.

Informację o tym, czy Twój wniosek został rozpatrzony pozytywnie, czy negatywnie otrzymasz niezwłocznie po ocenie Twojej zdolności do spłaty pożyczki przez firmę pozabankową.

Jak wybrać dobrą pożyczkę?

Warto wiedzieć, że konkurencja na rynku pożyczek bez zaświadczeń jest duża i oferuje je co najmniej kilkadziesiąt firm. Szczególnie dla osoby, która wcześniej nie miała takiego produktu, sporym wyzwaniem jest, aby wybrać odpowiednią ofertę. Dlatego bazując na naszym doświadczeniu, przygotowaliśmy 5 rad, które pomogą Ci podjąć dobrą decyzję!

  1. Porównuj koszty pożyczek bez zaświadczeń. Każda firma oferuje inne warunki pożyczki. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę sprawdź, gdzie znajdziesz najkorzystniejszą ratę.
  2. Przeczytaj wzór umowy. Na stronie pożyczkodawcy znajdziesz wzór umowy o pożyczkę. Zanim jeszcze złożysz wniosek, to warto go przeczytać. Zwróć szczególną uwagę na to, czy pożyczka nie jest zabezpieczona, jak jest wypłacana, czy nie ma ukrytych kosztów oraz z jakimi opłatami należy się liczyć przy opóźnieniu w spłacie.
  3. Sprawdź, przez jaki czas możesz spłacać pożyczkę. Większość firm daje klientowi wybór, przez jaki czas chce oddawać pożyczkę. Pamiętaj, że im dłuższy wybrany okres, tym niższa miesięczna rata, ale wyższy łączny koszt finansowania. Dlatego zwróć uwagę na to, czy odpowiada Ci proponowany przez firmę okres spłaty i ile wyniesie rata.
  4. Zweryfikuj pożyczkodawcę. Zweryfikuj nie tylko ofertę, ale i pożyczkodawcę. Sprawdź, czy widnieje on w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego, czy należy do stowarzyszeń branżowych (np. Związku Przedsiębiorstw Finansowych) oraz czy strona internetowa nie wzbudza Twoich podejrzeń (czy działa bez zarzutu, czy treści są napisane poprawną polszczyzną, czy ma przy adresie zieloną kłódkę zabezpieczającą wpisywane dane).
  5. Sprawdź poziom obsługi klienta i poczytaj opinie innych klientów. Ważnym kryterium, według którego powinno się wybierać pożyczkę bez zaświadczeń, jest obsługa klienta. Dlatego warto napisać maila do biura obsługi albo zadzwonić na infolinię i zapytać o szczegóły pożyczki. Jeżeli doradca będzie znał odpowiedzi na Twoje pytania i chętnie ich udzieli, to bardzo dobrze świadczy to o całej firmie. Pomocne będą również opinie innych klientów, które bez trudu znajdziesz w internecie.

Czy pożyczkę mogę wydać na dowolny cel?

Ważną zaletą pożyczki bez zaświadczeń jest to, że możesz wydać ją, na co tylko zechcesz i nie musisz nikomu tłumaczyć się ze swoich planów. Nie ma także konieczności przedstawiania żadnych paragonów czy faktur, które udokumentują wydatki.

Oznacza to, że pożyczone pieniądze możesz wydać na obiektywnie niezbędne wydatki, takie jak naprawa auta, którym dojeżdżasz do pracy, wymiana cieknącej pralki czy leczenie. Równie dobrze jednak środki możesz przeznaczyć na swoje osobiste cele, takie jak podróż życia, leniwy weekend w SPA czy kurs doszkalający.

Kiedy mogę złożyć wniosek?

Wniosek o pożyczkę bez zaświadczeń możesz złożyć wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Jeśli więc masz na horyzoncie wydatek do sfinansowania i wiesz, że nie dasz rady tego zrobić z Twoich bieżących dochodów, to możesz zawnioskować o finansową pomoc.

Weź pożyczkę 

Warto przypomnieć, że pożyczki bez zaświadczeń są udzielane przez internet, a to oznacza, że wniosek możesz złożyć w dogodnym momencie – wcześnie rano, w weekend, w święto czy w nocy. Musisz jednak pamiętać, że na analizę swojej aplikacji musisz poczekać do najbliższego dnia roboczego.

Ile kosztuje pożyczka?

Pożyczki bez zaświadczeń podlegają pod Ustawę o kredycie konsumenckim, a to oznacza, że przy informacjach o tym produkcie musi być podane RRSO. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która uwzględnia absolutnie wszystkie odsetki i opłaty, które pobiera pożyczkodawca przyrównane do skali roku. Zasada jest prosta – im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka bez zaświadczeń.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby porównywać między sobą oferty zaciągane na ten sam okres, bo RRSO jest wyrażane w skali roku. Oznacza to, że RRSO pożyczki na miesiąc będzie wyższe niż na rok, ale nie oznacza, że w tym pierwszym przypadku zawsze zapłacisz więcej.

Jak wygląda spłata pożyczki?

Spłacanie pożyczki bez zaświadczeń jest naprawdę proste. Wystarczy co miesiąc robić przelew umówionej raty na wskazane w umowie konto bankowe. Aby o tym nie zapomnieć, można ustawić zlecenie stałe ze swojego rachunku osobistego, a przelew na daną kwotę będzie wysyłany automatycznie w danym dniu.

Główną zasadą jednak, która powinna Ci przyświecać jako osobie, która ma w planach wzięcie pożyczki bez zaświadczeń, jest to, aby pieniądze spłacać terminowo. Po pierwsze dlatego, że koszt pożyczki zawarty w umowie przedstawia spłatę bez opóźnień. A to oznacza, że za każde spóźnienie trzeba będzie zapłacić karne odsetki, co zwiększy łączną kwotę, którą musisz oddać. A po drugie, trzeba mieć świadomość, że zwlekanie ze spłatą zobowiązań wiąże się z budowaniem negatywnej historii kredytowej, która może przekreślić Twoje szanse na uzyskanie kredytu lub pożyczki w przyszłości. W skrajnych przypadkach możesz również trafić do rejestru dłużników.

Dlatego aby zapobiec ewentualnym problemom w spłacie, pamiętaj, aby pożyczyć tylko taką kwotę, którą realnie dasz radę spłacić.

Zadzwoń teraz
Zadzwoń teraz
801 40 40 40 lub 22 460 03 00

Opłata za połączenie zgodnie z taryfą Twojego operatora

Napisz do nas
Napisz do nas
info@aasapolska.pl
Skorzystaj z formularza
Skorzystaj z formularza
i wyślij wiadomość
Porozmawiaj z nami na czacie
Porozmawiaj z nami
na czacie

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18.50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1789,04 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 791,54 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4289,04 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r.                                                                           

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 233,21 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 3435,02 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1519,82 zł, prowizja 1915,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8235,02 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                          

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7100 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 344,95 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5081,09 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2248,19 zł, prowizja 2832,90 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12181,09 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2000 zł.        

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 519,85 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7657,45 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3388,15 zł, prowizja 4269,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18357,45 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.