Pozabankowe pożyczki ratalne na dowód

Pożyczka na dowód w większości przypadków jest udzielana tylko w oparciu o dowód osobisty. Dlatego można ją otrzymać niezwykle szybko, a formalności są ograniczone do minimum. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, które nurtują osoby zainteresowane pożyczkami na dowód

Pożyczka na dowód – co to za produkt?

Pożyczka na dowód to pożyczka, do której udzielenia wystarczy tylko potwierdzić swoją tożsamość zdjęciem albo skanem swojego dowodu osobistego. Zazwyczaj jest udzielana przez instytucje pozabankowe. Ze względu na brak konieczności dostarczania innych dokumentów proces jej przyznania jest naprawdę szybki i wygodny, bo nie trzeba odwiedzać żadnych placówek i wszystko można załatwić online.

Weź pożyczkę

Gdzie szukać pożyczki na dowód?

Pożyczki na dowód są udzielane przez internet, dlatego tam należy ich szukać. Najłatwiej i najszybciej jest wykorzystać do tego celu internetową wyszukiwarkę. W okno wyszukiwania wpisz hasło „pożyczka na dowód”, a wyświetlą Ci się strony firm, które mają taki produkt w ofercie.

Warto otworzyć kilka takich stron i zapoznać się z tym, ile i na jaki okres można pożyczyć oraz jaką kwotę trzeba za to zapłacić.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać pożyczkę na dowód?

Do otrzymania pożyczki na dowód niezbędne są regularne dochody. To, ile trzeba zarabiać, zależy w głównej mierze od tego, jaka kwota finansowania Cię interesuje. Im będzie ona wyższa, tym dochody powinny być większe, abyś dał radę spłacać miesięczną ratę.

Warto także pamiętać, że nie liczy się tylko kwota zarobków, ale też to, ile po odjęciu zobowiązań (np. alimentów, rat kredytów i pożyczek czy limitu na karcie kredytowej) zostaje Ci tak zwanego dochodu rozporządzalnego. To tę wartość weźmie pod uwagę pożyczkodawca, aby ocenić Twoją zdolność do spłaty pożyczki na dowód, o którą wnioskujesz.

Dobrą informacją jest to, że do uzyskania takiego produktu nie trzeba koniecznie mieć umowy o pracę na czas nieokreślony. Akceptowane są także dochody z etatu na czas określony, ale też z umowy zlecenie czy o dzieło. Pożyczkodawca chętnie także uwzględni środki z emerytury lub renty, bo wpływają regularnie i naprawdę trudno je stracić.

Pożyczka na dowód a inne kredyty i pożyczki

Warto wiedzieć, że na szansę na uzyskanie pożyczki na dowód wpływają inne Twoje zobowiązania. A później pożyczka na dowód również na to, czy otrzymasz kolejny kredyt, czy pożyczkę. Chodzi o historię kredytową.

Jeżeli swoje zobowiązania spłacasz w terminie, to pokazujesz, że jesteś rzetelnym płatnikiem i można Ci zaufać, powierzając kolejne pieniądze do spłaty.

Z kolei, gdy spóźniasz się z oddawaniem rat albo w ogóle ich nie płacisz, to szansa na uzyskanie kolejnego produktu finansowego spada. Natomiast gdy jesteś wpisany do rejestru dłużników albo masz zajęcie komornicze, to w ogóle nie możesz go otrzymać. Dlatego warto mierzyć siły na zamiary, czyli pożyczać (również w ramach pożyczki na dowód) tylko tyle, ile realnie możesz oddać.

Pożyczka na dowód a BIK i BIG

Większość instytucji pozabankowych współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej (BIK) oraz biurami informacji gospodarczej (BIG). Oznacza to, że raportują do nich dane o swoich klientach, a gromadzone przez biura informacje wykorzystują do oceny zdolności do spłaty pożyczki na dowód.

BIK to jeden podmiot, w którym odnotowywane jest, jak spłacasz swoje zobowiązania kredytowe i pożyczkowe, ile jeszcze zostało Ci ich do spłaty i jakie wnioski o produkty finansowe złożyłeś.

Z kolei biura informacji gospodarczej to kilka podmiotów (np. BIG Info Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów czy Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej), w których znajdują się dane dotyczące tego, jak spłacasz zobowiązania kredytowe, ale także inne (np. alimenty, raty leasingu, domowe rachunki, abonament za telefon, pożyczki od firm czy osób fizycznych).

Dzięki informacjom z BIK i BIG-ów pożyczkodawca może ocenić, czy dasz radę oddać pożyczkę na dowód oraz sprawdzić, czy nie jesteś wpisany do rejestru dłużników.

Jak wziąć pożyczkę na dowód?

Pożyczka
na dowód

wystarczy Ci dowód osobisty

Do złożenia wniosku
wystarczy Ci dowód osobisty

Błyskawicznie otrzymasz decyzję kredytową

Błyskawicznie otrzymasz
decyzję kredytową

O pożyczkę wnioskujesz bez wychodzenia z domu

O pożyczkę wnioskujesz
bez wychodzenia z domu

Szybki proces wnioskowania

Szybki proces
wnioskowania

Pożyczki na dowód są udzielane w oparciu o wypełnienie wniosku na stronie internetowej. Na kalkulatorze widocznym na stronie trzeba wybrać kwotę pożyczki na dowód, która Cię interesuje. Na tej podstawie otrzymasz informację o szacunkowej racie i koszcie zobowiązania.

Jeżeli się zdecydujesz, to swoimi danymi osobowymi, teleadresowymi i o dochodach musisz wypełnić wniosek. Później zdalnie trzeba potwierdzić swoją tożsamość oraz wyrazić zgodę na weryfikację siebie w BIK i biurach informacji gospodarczej.

Uzupełniony wniosek jest analizowany pod kątem tego, czy w Twojej sytuacji finansowej dasz radę spłacić pożyczkę na dowód w terminie. Jeżeli tak, to e-mailem i SMS-em otrzymasz decyzję oraz umowę do podpisania przez internet. Gdy to zrobisz, środki z pożyczki na dowód zostaną przelane na Twoje konto bankowe.

Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki na dowód?

W większości przypadków do zaciągnięcia pożyczki na dowód wystarczy tylko ważny dowód osobisty, który jest własnością osoby, która wnioskuje o finansowanie. W niektórych przypadkach będą również niezbędne dokumenty dochodowe (np. wyciąg z konta bankowego potwierdzający przelew wynagrodzenia). O wszystkim poinformuje Cię pracownik pożyczkodawcy podczas oceny Twojej zdolności do spłaty zobowiązania.

Pożyczka w banku czy instytucji pozabankowej?

Pożyczkę na dowód możesz zaciągnąć w banku albo w firmie pozabankowej. W banku dostępne są wyższe kwoty (nawet do kilkuset tysięcy zł), a samo zadłużenie można spłacać dłużej (nawet przez 10 lat). Z kolei sektor pozabankowy pożycza maksymalnie 15 – 25 tys. zł na 3 – 4 lata. Jeśli wnioskuje się o pożyczkę w banku, w którym ma się konto, to proces jej uzyskania jest uproszczony.

Banki często wymagają wizyty w oddziale, aby potwierdzić tożsamość klienta, przez co procedura się wydłuża. Firmy pozabankowe zawsze udzielają finansowania w 100% online. Jest to również lepsze rozwiązanie dla osób, które mają niewielkie zaległości w spłacie swoich zobowiązań. Instytucje pożyczkowe łagodniej oceniają zdolność do spłaty zobowiązania, więc u nich szansa na uzyskanie gotówki jest wyższa.

Bankowe kredyty mogą być tańsze niż pożyczki w sektorze pozabankowym, ale nie jest to reguła. Warto samemu porównać oferty, które są dostosowane do Twojej sytuacji finansowej.

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pożyczki?

Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pożyczki na dowód, warto zastosować trzy poniższe zasady:

  • uporządkuj swoje zobowiązania, czyli pożyczki, które się da, spłać wcześniej, a z nieużywanej karty kredytowej zrezygnuj, bo obniża to zdolność kredytową,
  • zadbaj o wpływy wynagrodzenia na konto, bo wypłata w gotówce ani niewynikająca z umowy nie będzie uwzględniona,
  • uważnie wypełnij wniosek, bo literówki np. w nazwie pracodawcy albo pomyłki w numerze dowodu osobistego czy numerze PESEL zdarzają się często i od razu skutkują decyzją negatywną.

Czy wszystko można załatwić przez internet?

Pożyczki na dowód w sektorze pozabankowym są przyznawane wyłącznie przez internet. Możesz więc wszystko załatwić w swoim domowym zaciszu, a wniosek o pożyczkę na dowód złożyć w dowolny dzień o dowolnej porze.

Ile się czeka na pieniądze z pożyczki na dowód?

Jeżeli wszystkie formalności ze strony klienta są dopełnione, a wniosek został złożony w dzień roboczy, to jest on przekazywany od razu do analizy. Nie trzeba długo czekać. 

Jak spłacić pożyczkę na dowód?

W umowie o pożyczkę na dowód znajdziesz informację, na jakie konto bankowe trzeba ją spłacać. Nie oddaje się jej bowiem w gotówce, tylko trzeba wysłać przelew na rachunek pożyczkodawcy.

Pamiętaj, aby dotrzymywać terminów i jeśli masz możliwość, to zleć przelew dzień wcześniej, aby na pewno dotarł on w wymaganym dniu. Jeżeli wysyłasz go z innego banku niż ma rachunek pożyczkodawca, to ze względu na sesje przelewów, może dotrzeć dopiero kolejnego dnia roboczego.

Co, jeśli nie mogę oddać pożyczki w terminie?

Jeżeli wiesz, że nie dasz rady oddać pożyczki w konkretnym terminie, to pamiętaj, aby jak najszybciej poinformować o tym swojego pożyczkodawcę. Jeśli termin spłaty raty jeszcze nie minął, to możecie wspólnie go przesunąć. Natomiast gdy nie oddasz pożyczki w terminie bez uprzedzenia o tym fakcie, to od razu zostaną naliczone opłaty za opóźnienie i otrzymasz monity.

Ile można wziąć pożyczki na dowód?

To, ile można zaciągnąć pożyczki na dowód, jest uzależnione od tego, ile wynosi Twój dochód rozporządzalny, czyli to, ile zostaje Ci z wypłaty po uregulowaniu wydatków, z których nie możesz zrezygnować (np. raty zobowiązań, alimenty, koszty utrzymania mieszkania).

Im większa jest to kwota, tym więcej będziesz mógł pożyczyć.

Weź pożyczkę

Zadzwoń teraz
Zadzwoń teraz
801 40 40 40 lub 22 460 03 00

Opłata za połączenie zgodnie z taryfą Twojego operatora

Napisz do nas
Napisz do nas
info@aasapolska.pl
Skorzystaj z formularza
Skorzystaj z formularza
i wyślij wiadomość
Porozmawiaj z nami na czacie
Porozmawiaj z nami
na czacie

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.