Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Co to jest pożyczka pozabankowa?

Co to jest pożyczka pozabankowa?

Pożyczka wielu z nas kojarzy się z bankami. Nie są one jednak jedyną instytucją, w której możemy pożyczyć pieniądze. Do wyboru mamy również oferty pozabankowe, które aktualnie wyróżniają się coraz większym zainteresowaniem. Czym są pożyczki pozabankowe?

Pożyczać możemy od różnych instytucji oraz osób prywatnych, na przykład rodziny lub znajomych. Pożyczka, o czym warto pamiętać, jest terminem dość szerokim w przeciwieństwie do kredytów, które są celowe i mogą być tylko udzielane przez banki. Także możemy zwrócić się po pożyczki do tak zwanych parabanków, czyli firm pożyczkowych specjalizujących się w ich udzielaniu.

Przez długi czas firmy pożyczkowe kojarzone były głównie z bardzo drogimi i niebezpiecznymi ofertami, od których powinniśmy się trzymać z daleka. Jednak aktualnie sytuacja parabanków jest już znacznie inna ze względu na zaostrzone przepisy prawne, regulujące ich działalność. Wiele z nich dostosowało się do nowych przepisów i wprowadziło standardy odpowiedzialnego pożyczania, przez co stały się równie popularne i rozpoznawalne jak banki. Teraz pożyczki pozabankowe możemy zaciągać nie tylko stacjonarnie, ale również on-line!

Pożyczka pozabankowa – co to jest?

Tym ogólnym terminem określamy pożyczki, które udzielane są przez firmypożyczkowe. Zaliczają się do nich różnego rodzaju pożyczki udzielane zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo. Opiewają one głównie na mniejsze sumy, ale możemy też znaleźć oferty pozwalające na uzyskanie wsparcia finansowego wynoszącego kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

W przeciwieństwie do bankowych pożyczki pozabankowe cechują się przede wszystkim łatwiejszą dostępnością. Właśnie dlatego często mówi się o nich pożyczki na dowód, ponieważ nie wymagają dostarczania dodatkowych dokumentów, na przykład zaświadczeń z miejsca pracy. Z drugiej strony mogą być one jednak droższe, ze względu na większe ryzyko niespłacalności. jesienna-pozyczka

Główne rodzaje pożyczek pozabankowych:

chwilówka – krótka pożyczka na 15-60 dni zaciągana na niewielką kwotę od 200 do 3000 złotych zależnie od firmy pożyczkowej, płacona w jednej racie

pożyczka ratalna – udzielana na wyższe sumy oraz z dłuższym czasem spłaty (np. w Aasa od 1000 do 10000 zł, od 10 do 24 miesięcy), płacona w comiesięcznych ratach

pożyczka hipoteczna – pod zastaw nieruchomości, w przypadku braku spłaty zadłużenia przedmiot zastawu, na przykład mieszkanie, przechodzi na własność pożyczkodawcy

pożyczka lombardowa – pożyczka udzielana pod zastaw ruchomości, na przykład biżuterii, elektroniki, zegarków w lombardach

pożyczka społecznościowa – specjalny typ pożyczki pozabankowej udzielanej przez serwisy pożyczek społecznościowych

Dlaczego pożyczki pozabankowe są coraz popularniejsze?

Przede wszystkim ich powodzenie wynika z łatwej dostępności. Uzyskanie pożyczki pozabankowej jest prostsze od pożyczki w banku. Możemy wnioskować o nią całkowicie przez internet, nie wychodząc z domu, możemy też otrzymać ją wtedy, gdy nie mamy regularnych przychodów, na przykład pracujemy na podstawie umów cywilnoprawnych. Znajdziemy też pożyczki bez BIK, czyli bez sprawdzania w bazie historii kredytowania oraz pożyczki dla osób bezrobotnych. jesienna-pozyczka

Podsumowując, jeżeli potrzebna jest dodatkowa suma pieniędzy, pożyczka pozabankowa to atrakcyjna alternatywa dla kredytu – przekonało się o tym już wielu Polaków!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.