Pożyczka dla zadłużonych – co to jest, kto udziela?

Pożyczka dla zadłużonych – co to jest, kto udziela?

Pożyczki dla zadłużonych są często poszukiwane, szczególnie w internecie i kojarzą się negatywnie – jako ostatnia deska ratunku dla tych, którzy nie dają rady spłacić terminowo rat. Warto jednak zaznaczyć, że bycie zadłużonym nie oznacza od razu kłopotów finansowych. Zadłużona jest każda osoba, która w danym momencie spłaca kredyt lub pożyczkę.

Co to jest pożyczka dla zadłużonych?

Pożyczka dla zadłużonych kojarzy się negatywnie jako rozwiązanie dla tych, którzy nie dają rady spłacać zaciągniętych już kredytów i pożyczek. W rzeczywistości jednak pożyczki dla zadłużonych to produkty dla tych, którzy mają już na koncie zobowiązania, niezależnie od tego, czy spłacają je w terminie. 

Ile pożyczek można mieć jednocześnie?

Biorąc pod uwagę fakt, że pożyczka dla zadłużonych to po prostu każda kolejna pożyczka, brana wtedy, jeżeli poprzednie zobowiązania, nie zostały jeszcze spłacone, to oczywiście można mieć więcej takich produktów.

Wszystko zależy od posiadanej zdolności kredytowej. Jeżeli masz na tyle wysokie dochody i stabilną pracę, że dasz radę oddawać kolejną ratę w terminie to pożyczka dla zadłużonych może zostać Ci przyznana. Pamiętaj jednak, że warunkiem, który bezwzględnie trzeba spełnić, starając się o takie finansowanie, jest spłacanie obecnych zobowiązań w terminie. Żaden bank ani firma pożyczkowa nie udostępni Ci środków, jeżeli już teraz masz problemy z regulowaniem długów.

Czy taki zastrzyk gotówki pomoże nam wyjść z długów?

Pożyczki dla zadłużonych często są traktowane jako remedium na finansowe kłopoty. Wydaje się, że biorąc kolejne środki, łatwo spłacisz obecne pożyczki czy kredyt. Dla zadłużonych jednak może wiązać się to z niebezpieczeństwem. wiosenna-pozyczka

Jeżeli zbyt lekkomyślnie podejdziesz do takiej decyzji, to może się okazać, że pożyczki dla zadłużonych również nie dasz rady spłacić. Jest to prosta droga do wpadnięcia w spiralę długów.

Dlatego biorąc kolejną pożyczkę, musisz dążyć do tego, aby jej rata była niższa (np. dzięki dłuższemu okresowi spłaty) niż ta, którą spłacasz teraz. Dzięki temu mniej obciąży Twój domowy budżet i rzeczywiście może być pomocna przy wyjściu z długów.

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed wzięciem pożyczki:

Zanim zdecydujesz się podpisać umowę o pożyczkę dla zadłużonych, zwróć uwagę na 5 najważniejszych rzeczy, które opisaliśmy poniżej:

  1. Koszt pożyczki – warto sprawdzić, czy koszty nie są wyższe niż te prawnie ustalone w ustawie antylichwiarskiej i czy w umowie, nie ma dodatkowych opłat.
  2. Wiarygodność pożyczkodawcy – zweryfikuj, jakie opinie ma dana firma, czy figuruje w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego i czy jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
  3. Sposób wypłaty – w zapisach umowy dokładnie przeczytaj, kiedy i w jakiej formie otrzymasz pożyczone środki.
  4. Czas i forma spłaty pożyczki – jest to niezwykle istotne, aby sprawdzić, do kiedy musisz oddać pieniądze i na jaki rachunek masz je przelać.
  5. Sposób postępowania w razie problemów ze spłatą – dowiedz się, co trzeba zrobić, jeżeli zbliża się termin oddania pożyczki, ale Ty nie masz jej z czego spłacić. Sprawdź, jakie są koszty za opóźnienie i czy można wydłużyć czas na spłatę.

Kiedy pożyczkę można spłacić wcześniej?

Jeżeli dysponujesz większą sumą gotówki i chcesz wcześniej uporać się z Twoją pożyczką dla zadłużonych, to oczywiście możesz spłacić ją przed terminem. Jest to dla Ciebie naprawdę opłacalne, bo im krócej korzysta się z udostępnionych środków, tym łącznie mniej trzeba za to zapłacić.

Aby zgłosić chęć przedterminowej spłaty pożyczki, najlepiej skontaktować się ze swoim pożyczkodawcą albo sprawdzić informacje na jego stronie internetowej.

Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę?

Pożyczki dla zadłużonych są naprawdę przydatne i warto je wziąć, ale tylko pod jednym warunkiem. Musisz mieć pewność, że dasz radę terminowo spłacić raty. Pamiętaj jednak, żeby zostawić sobie zapas gotówki na niespodziewane wydatki. Np. jeżeli przy obecnych dochodach udaje Ci się zaoszczędzić 1 000 zł miesięcznie, to nie szukaj pożyczki dla zadłużonych z dokładnie taką ratą. wiosenna-pozyczka

Lepiej pożyczyć niższą kwotę i płacić np. 500 zł miesięcznie, a drugie 500 zł zostawić sobie np. gdy zepsuje Ci się sprzęt w domu, dziecko wyrośnie z zimowych butów i trzeba będzie kupić nowe albo gdy zachorujesz i potrzebne będą lekarstwa.

Jaką trzeba mieć zdolność kredytową, by dostać pożyczkę?

Warto pamiętać, że kredyt dla zadłużonych, tak jak każde inne zobowiązanie obciąży Twoją zdolność kredytową. Oznacza to, że w przyszłości będziesz mógł pożyczyć mniej niż gdybyś nie zdecydował się na taki produkt. Jeżeli jednak masz odpowiednio wysokie dochody, to nie jest to przeszkoda do uzyskania kredytu czy pożyczki w przyszłości.

Problem zaczyna się wtedy, jeżeli pożyczki dla zadłużonych nie regulujesz w terminie. Niewielkie opóźnienia mogą przekreślić szansę na pozytywną decyzję w banku, natomiast duże zaległości mogą skończyć się nawet zajęciem komorniczym.

Czy taka pożyczka widnieje w BIK?

Pożyczka dla zadłużonych, tak jak inne produkty kredytowe, będą odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej. W tej bazie znajdą się informacje odnośnie do tego, czy w terminie spłacasz swoje raty.

Do biur informacji gospodarczej trafisz wtedy, gdy Twoje problemy ze spłatą zobowiązań będą na tyle poważne, że konieczny będzie wpis do rejestru dłużników.

Czy dostanę pożyczkę, jeśli nie mam dochodów?

Niestety głównym warunkiem, który trzeba spełnić, składając wniosek o pożyczkę dla zadłużonych, są regularne dochody. Jeżeli ich nie posiadasz, a nawet jeśli posiadasz, ale nie są udokumentowane, to trzeba będzie przygotować się na decyzję negatywną.

Regularne zarobki zwiększają prawdopodobieństwo, że raty będziesz oddawać w terminie. Jeśli ich nie masz, to pożyczkodawca Ci odmówi, bo wie, że będziesz zalegać z długiem.

Czy dostanę pożyczkę, jeśli mam komornika na koncie?

Podobna zasada dotyczy także zajęcia komorniczego. Jeśli komornik zajął Twoje konto, to nie możesz starać się o pożyczkę dla zadłużonych.

Dla banku czy firmy pozabankowej jest to znak, że nie dajesz rady spłacać swoich obecnych zobowiązań, więc kolejna pożyczka pogłębi tylko Twoje kłopoty finansowe.

Kiedy zdecydować się na konsolidację zadłużenia?

Osoby, którym ciężko spłacać obecne zobowiązania, często zastanawiają się, co wybrać, aby poradzić sobie z tą sytuacją. A wyjścia z niej są dwa – pożyczka dla zadłużonych albo konsolidacja zobowiązań.

Konsolidacja zobowiązań polega na przeniesieniu wszystkich Twoich obecnych kredytów i pożyczek do jednego banku. Udzieli on Ci kredytu na ten cel, zazwyczaj spłaci także Twoje zobowiązania, a Ty od tej pory płacisz tylko jedną ratę. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie i pozwala odciążyć domowy budżet. Konsolidacja często wiąże się z wydłużeniem okresu spłaty, co pozwala Ci płacić łącznie mniej niż wynosiły Twoje raty do tej pory. Jest to lepsze rozwiązanie, jeżeli masz do oddania kilkaset tysięcy złotych, głównie w produktach bankowych. Ze względu na wyższe ryzyko banki często odmawiają konsolidacji chwilówek.

Jeżeli do spłaty masz zobowiązania pozabankowe, a do tego kilka razy spóźniłeś się ze spłatą raty, to lepsza będzie pożyczka dla zadłużonych. Firmy pożyczkowe łagodniej oceniają zdolność do spłaty zobowiązania, więc łatwiej jest otrzymać decyzję pozytywną. Pamiętaj jednak, że takie pożyczki dla zadłużonych można wziąć na maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych.

Ile kosztuje pożyczka dla zadłużonych?

Koszt pożyczki dla zadłużonych zależy od wybranej kwoty i okresu spłaty. Im wyższa suma i dłuższy czas korzystania z pożyczonych środków, tym więcej przyjdzie Ci za to zapłacić. Na każdej stronie internetowej instytucji pożyczkowej znajdziesz kalkulator, który przeliczy Ci szacunkową ratę i koszt pożyczki.

Pamiętaj również, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji, zapoznać się z ofertami kilku pożyczek dla zadłużonych. Pomiędzy pożyczkodawcami koszty mogą również znacząco się różnić.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.