Poznaj historię
firmy pożyczkowej Aasa Polska

Aasa jest technologiczną firmą finansową XXI wieku o skandynawskich korzeniach, obecną na polskim rynku od 2012 roku. Specjalizujemy się w pożyczkach ratalnych dla konsumentów oraz małego biznesu, których udzielamy w oparciu o wieloetapowy proces oceny kredytowej i zasady odpowiedzialnego pożyczania.

Łączymy pozytywne cechy oferty banków z ofertą firm pożyczkowych – szybkość, prostotę, transparentność i bezpieczeństwo. Nie udzielamy pożyczek krótkoterminowych (chwilówek), dbamy o rozwój rynku i naszych klientów.

Fundamentem naszej działalności jest odpowiedzialność - każdego dnia czujemy się zobowiązani do uwzględniania problematyki społecznej oraz interesów naszych klientów, partnerów i pracowników.

Odpowiedzialność biznesowa

Od 2015 roku należymy do członków Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Współtworzyliśmy Zasady Dobrych Praktyk Sprzedaży Produktów Kredytowych Przedsiębiorstw Zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, które stanowią zbiór reguł odpowiedzialnego pożyczania. Przestrzegamy ich w swoich codziennych praktykach biznesowych, odnoszących się do sprzedaży produktów kredytowych, dzięki czemu kilkukrotnie uzyskaliśmy Certyfikat Etyczny KPF.

W 2015 roku otrzymaliśmy również Certyfikat Odpowiedzialni w Biznesie, przyznawany przez ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. Dwa lata wcześniej uzyskaliśmy Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo, wydawany przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Odpowiedzialność społeczna

Aktywnie angażujemy się w działania z zakresu CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. W odpowiedzi na problem wykluczenia cyfrowego osób dojrzałych, zwłaszcza kobiet między 45. a 70. rokiem życia, zainicjowaliśmy w czerwcu 2017 roku ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną „Aasy Netu – bądźmy bliżej”. Z myślą o takich osobach udostępniliśmy bezpłatne materiały edukacyjne na platformie aasynetu.pl, służące do nauki podstaw korzystania z Internetu.

Jesteśmy członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, skupiającej kilkadziesiąt największych przedsiębiorstw finansowych w Polsce. Wspólnie z KPF opracowaliśmy oraz wdrożyliśmy Księgę Zasad Dobrych Praktyk Sprzedaży Produktów Kredytowych. Zbiór reguł odpowiedzialnego pożyczania został skonsultowany z Ministerstwem Finansów oraz Komisją Nadzoru Finansowego i zawiera m.in. rekomendacje dotyczące reklamy produktów kredytowych oraz postępowania reklamacyjnego.

Pobierz "Zasady Dobrych Praktyk Przedsiębiorstw Zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce"