Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Blender kuchenny – o czym pamiętać przy zakupie?

Blender kuchenny – o czym pamiętać przy zakupie?

Jeśli samodzielnie przygotowuje się posiłki wówczas warto posiadać w domu urządzenia, które znacznie przyśpieszają możliwość przygotowania posiłków. Blendery są urządzeniami, które są w kuchni bardzo intensywnie użytkowane. Trzeba to brać pod uwagę przy wybieraniu poszczególnych typów urządzeń na rynku, co ma bardzo duże znaczenie gdy chce się wybrać trwałe urządzenie.

Na blendery bardzo często decydują się rodzice małych dzieci, gdyż pozwalają one znacznie szybciej przygotować zupy dla dzieci. Jednak blender przydaje się również przy realizowaniu musów owocowych oraz innych deserów. Gdy chce się pozyskać blender niezbędne jest przede wszystkim określenie jakiego rodzaju urządzenie chce się pozyskać. Można decydować się zarówno na ręczne urządzenia a także kielichowe.

Jednym z kryteriów wyboru danego typu blendera jest między innymi to ile miejsca posiada się w kuchni. Gdy nie posiada się odpowiednio dużo miejsca w kuchni wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na blendery ręczne. Są to urządzenia mniejsze. Jednocześnie są one lekkie a także poręczne. Natomiast kielichowe urządzenia pozwalają na zapewnienie zarówno samodzielnej pracy po ich włączeniu a także mają zdecydowanie większą moc.

Moc urządzenia

Gdy wybiera się blendery bardzo ważna jest moc urządzenia. Moc blenderów ręcznych waha się mniej więcej w przedziale dwustu do ośmiuset Watów. Za optymalne uważane są blendery ręczne, które posiadają moc pięćset Watów. Wybranie takiego urządzenia pozwala na zapewnienie odpowiedniej wydajności energetycznej nawet do blendowania twardszych produktów. Natomiast urządzenia kielichowe mogą mieć tysiąc pięćset Watów.

Za optymalną moc takich modeli można uznać taką, która dochodzi do ośmiuset Watów.

Gdy kupuje się blendery ważne jest również branie pod uwagę materiałów, z których wykonane jest dane urządzenie. Dotyczy to szczególnie blenderów ręcznych gdzie zastosowany materiał ma bardzo duże znaczenie. Trwałe materiały powinny być zastosowane do końcówek blenderów. Postawienie na metalowe a nie plastikowe końcówki jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem gdy zamierza się pozyskać takie urządzenie, które będzie użytkowane w dłuższym okresie czasu.

Takie materiały jak stal nierdzewna nie tylko pozwalają na zapewnienie dużo lepszej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Można również mieć pewność, że końcówki z takich materiałów nie będą się również odbarwiały. Jednocześnie plastikowe końcówki nie powinny być stosowane do blendowania cieczy o temperaturze przekraczającej osiemdziesiąt stopni.

Waga urządzenia

Przy wyborze blenderów ważne jest branie pod uwagę również wagi urządzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku decydowania się na blendery ręczne. Przy kielichowych urządzeniach ze względu na to, że stoją one na blatach w kuchni waga nie ma tak dużego znaczenia.

Natomiast blender ręczny gdy jest za ciężki nie będzie w stanie zapewnić wygodnego użytkowania. Znaczenie ma również wybieranie końcówek, które maja odpowiednie kształty, gdzie warto wybierać takie, które pozwalają na zapewnienie równomiernego blendowania.

Ten wpis znajduje się w kategorii