Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Blender kuchenny – jak wybrać? Ile kosztuje?

Blender kuchenny – jak wybrać? Ile kosztuje?

Jeśli samodzielnie przygotowuje się posiłki wówczas warto posiadać w domu urządzenia, które znacznie przyśpieszają możliwość przygotowania posiłków. Blendery są urządzeniami, które są w kuchni bardzo intensywnie użytkowane. Trzeba to brać pod uwagę przy wybieraniu poszczególnych typów urządzeń na rynku, co ma bardzo duże znaczenie gdy chce się wybrać trwałe urządzenie.

Na blendery bardzo często decydują się rodzice małych dzieci, gdyż pozwalają one znacznie szybciej przygotować zupy dla dzieci. Jednak blender przydaje się również przy realizowaniu musów owocowych oraz innych deserów. Gdy chce się pozyskać blender niezbędne jest przede wszystkim określenie, jakiego rodzaju urządzenie chce się pozyskać. Można decydować się zarówno na ręczne urządzenia, a także kielichowe.

Jednym z kryteriów wyboru danego typu blendera jest między innymi to ile miejsca posiada się w kuchni. Gdy nie posiada się odpowiednio dużo miejsca w kuchni wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na blendery ręczne. Są to urządzenia mniejsze. Jednocześnie są one lekkie, a także poręczne. Natomiast kielichowe urządzenia pozwalają na zapewnienie zarówno samodzielnej pracy po ich włączeniu, a także mają zdecydowanie większą moc.

Moc urządzenia

Gdy wybiera się blendery bardzo ważna jest moc urządzenia. Moc blenderów ręcznych waha się mniej więcej w przedziale dwustu do ośmiuset Watów. Za optymalne uważane są blendery ręczne, które posiadają moc pięćset Watów. Wybranie takiego urządzenia pozwala na zapewnienie odpowiedniej wydajności energetycznej nawet do blendowania twardszych produktów. Natomiast urządzenia kielichowe mogą mieć tysiąc pięćset Watów.

Za optymalną moc takich modeli można uznać taką, która dochodzi do ośmiuset Watów. jesienna-pozyczka

Gdy kupuje się blendery ważne jest również branie pod uwagę materiałów, z których wykonane jest dane urządzenie. Dotyczy to szczególnie blenderów ręcznych gdzie zastosowany materiał ma bardzo duże znaczenie. Trwałe materiały powinny być zastosowane do końcówek blenderów. Postawienie na metalowe, a nie plastikowe końcówki jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem gdy zamierza się pozyskać takie urządzenie, które będzie użytkowane w dłuższym okresie czasu.

Takie materiały jak stal nierdzewna nie tylko pozwalają na zapewnienie dużo lepszej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Można również mieć pewność, że końcówki z takich materiałów nie będą się również odbarwiały. Jednocześnie plastikowe końcówki nie powinny być stosowane do blendowania cieczy o temperaturze przekraczającej osiemdziesiąt stopni.

Waga urządzenia

Przy wyborze blenderów ważne jest branie pod uwagę również wagi urządzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku decydowania się na blendery ręczne. Przy kielichowych urządzeniach ze względu na to, że stoją one na blatach w kuchni waga nie ma tak dużego znaczenia.

Natomiast blender ręczny gdy jest za ciężki nie będzie w stanie zapewnić wygodnego użytkowania. Znaczenie ma również wybieranie końcówek, które maja odpowiednie kształty, gdzie warto wybierać takie, które pozwalają na zapewnienie równomiernego blendowania.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.