Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Chcesz kupować taniej leki? Sprawdź apteki on-line

Chcesz kupować taniej leki? Sprawdź apteki on-line

Wiele leków ma dość wysoką cenę. Dla niektórych osób to duży problem, gdy trzeba rozpocząć i kontynuować leczenie. Są jednak sposoby na to, aby kupować lekarstwa taniej – jednym z nich jest korzystanie z aptek internetowych.

Na cenę leku wpływa wiele czynników. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że za produkcją leków stoi armia specjalistów, a przeprowadzanie różnych badań z lekami i uzyskanie potrzebnych zgód na wprowadzenie ich na rynek jest dużym wydatkiem.

W związku z tym wiele lekarstw ma też dość wysokie ceny. Jednak na to, ile zapłacimy za nie w aptece, wpływają też różne polityki cenowe aptek – w związku z tym różnice na konkretnym leku mogą dochodzić nawet do 100 złotych!

Gdy odpowiednio poszukamy, na lekarstwach możemy zaoszczędzić nawet od 20 procent do nawet 30 procent.

Musimy jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Gdzie kupować tanie leki? Sprawdź z nami, na co warto zwrócić uwagę!

Apteki internetowe przodują

Wielu z nas jest przyzwyczajonych do tego, że w aptekach kupujemy stacjonarnie, czyli idziemy do takiej placówki i tam realizujemy recepty i kupujemy leki bez recepty. Warto jednak wziąć pod uwagę także sklepy internetowe, ponieważ to właśnie w nich ceny niejednokrotnie są niższe i pozwalają nam na zaoszczędzenie atrakcyjnych sum.

Plusem jest możliwość łatwego sprawdzenia różnych cen w aptekach internetowych

– możemy je porównać i wybrać taką, gdzie zapłacimy najmniej. Tutaj pomocne są także porównywarki cen, które sprawdzają i prezentują nam ceny za preparaty, za które nie wymaga się recepty.

Zamówienie leków z apteki internetowej jest bardzo proste – możemy zrobić to podobnie jak w innych sklepach internetowych. Możemy zamawiać nawet leki wymagające transportu w niskiej temperaturze – będą dostarczone w specjalnym opakowaniu firmą kurierską.

Warto też wskazać, że do wyboru mamy apteki on-line połączone w placówkami stacjonarnymi na terenie całej Polski – wtedy zamawiamy lek w internecie, ale odbieramy go osobiście w aptece, więc oszczędzamy dodatkowo na kosztach wysyłki.

Uwaga!

W aptekach internetowych można również kupować leki na receptę. W tym celu musimy jednak okazać receptę. Zasadniczo, zgodnie z prawem możliwe jest zamówienie leków na receptę tylko z odbiorem osobistym w placówce apteki – wtedy na miejscu pokazujemy receptę. Niektóre apteki wymagają też wypełnienia specjalnego formularza, szczególnie gdy lek jest refundowany.

Zamienniki zamiast oryginałów

Zatem dzięki zakupom leków w internecie możemy sporo oszczędzić. Są jednak jeszcze inne sposoby na zmniejszenie kosztów.

Warto zwrócić uwagę na zamienniki, czyli na leki posiadające taką samą substancję czynną jak oryginały, ale w niższej cenie. Zamienniki od oryginałów różnią się głównie dodatkami jak substancje wypełniające i pomocnicze, a także kształtem czy wielkością.

Jeśli chodzi o leki bez recepty, warto polować na promocje, które organizowane są okazyjnie przez apteki internetowe, ale także te stacjonarne. Dzięki nim możemy także zaoszczędzić, dlatego nasz rachunek za leczenie będzie niższy.

Ten wpis znajduje się w kategorii