W związku z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w dniu 19 września 2019 r. nr DOZIK-4/2019 Aasa Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie informuje, że stosowała praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na nieobniżaniu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego całkowitego kosztu kredytu o koszty opłaty przygotowawczej, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, co jest niezgodne z art. 49 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r. poz. 993 ze zm.) oraz godzi w zbiorowe interesy konsumentów. Decyzja Prezesa UOKiK nr DOZIK-4/2019 z dnia 19 września 2019 r. dostępna jest pod adresem www.uokik.gov.pl

Pomysły na romantyczne Walentynki

Pomysły na romantyczne Walentynki

“Czternasty lutego to dzień Walentego, wszyscy się kochają i miłość sobie wyznają, lecz moim zdaniem, to wszystko ściema… Bo tak naprawdę miłości nie ma!” Takowy, oryginalny wierszyk przemyciliśmy ze szkoły, gdzie został wykorzystany jako zadanie na język polski. Zgodzicie się z jego treścią? My zdecydowanie nie...

Można dbać o siebie wzajem na co dzień, a Walentynki mają być tego wszystkiego zwieńczeniem czyż nie? I warto z tej okazji zorganizować coś porywającego… Walentynki na bogato, kiedy na koncie posucha? Oto nasze pomysły!

Walentynki to niewątpliwie wspaniały okres, są przecież czasem zakochanych, czasem szaleństwa, wiru zakupów, myślenia o drugiej połówce w kontekście “jak ja mogę ją/jego zaskoczyć”.

Śmiało można stwierdzić, że jest to czas też… zwariowanych, gdyż co, jak nie właśnie miłość wprowadza w stan drobnej lewitacji i odrywa nas od Ziemi? Słyszeliście taką teorię: “zakochanie to choroba psychiczna, blokująca proces racjonalnego myślenia”. Któż się z tym nie zgodzi!

Właśnie dlatego trzeba uważać przy doborze aranżacji walentynkowego czasu. I co zrobić, gdy proza życia wsysa nasz portfel? W odpowiedzi do postawionego problematu, mamy kilka rozwiązań! Będzie kreatywnie, rozważnie i romantycznie :) Co możemy zrobić, by nasza miłość poczuła się wyjątkowo? zimowa-pozyczka

Warto na wstępie podkreślić – przypomnijmy sobie co nasza połówka lubi najbardziej. Jeżeli wiemy, że ktoś lubi jogurt o smaku kokosowym, to bardzo dobrze byłoby, aby zadbać o to, by takowy jogurt znalazł się na naszej lodówkowej półce — zasada małe, a cieszy.

Można do takiego jogurtu dołączyć karteczkę z napisem np.: „z Tobą każdy dzień jest słodszy, Kochanie” i gotowe! Poranny uśmiech zakochanego gwarantowany!

Jakieś inne pomysły od serca?

Na pewno trzeba wziąć pod uwagę, wielość wypadkowych, indywidualne potrzeby, upodobania, pragnienia, być może marzenia, stan emocjonalny itp. Innymi słowy, warto jest wstrzelić się do procesora naszego obiektu westchnień, następnie włożyć odpowiednio dużo wysiłku i rozszyfrować.

Przygotowanie aromatycznej kąpieli? Ugotowanie pysznej kolacji? A może organizowanie wernisażu Waszych wspólnych zdjęć? To są pomysły, które zawsze się sprawdzają i w których Wasze konto się zakocha!

Zależności leżą również w okolicznościach, wieku, stażu związku i grubości portfela. Dla przykładu, gdy sięgamy pamięcią do czasów podstawówki, chłopcy robili dziewczynkom laurki, a dziewczynki kupowały np. lizaka.

Mimo że rozwiązanie z podstawówki mogłoby wydawać się słodkie, równie dobrze byłyby niewystarczalne, wręcz niepoważne. Chociaż… ręcznie zrobiona laurka w czasach maili i komunikatorów telefonicznych? Może to jakiś pomysł! A na pewno jest to pomysł tani :) zimowa-pozyczka

Innych rozwiązań jest też niemało. Jeśli wybranka/wybranek jest romantykiem/romantyczką, możesz napisać wiersz i wyrecytować go przy blasku świec, płatkach róż i dobrej kolacji, przygotuj się równocześnie na dwa warianty, albo będzie to odebrane jako staromodne i oklepane, albo wywrzesz wrażenie nie z tej Ziemi.

Walentynki z kotem? Czyli połowa lutego u singla

Spotkaliśmy się z zapytaniem “a co jak jestem singlem, czy też mógłbym spędzić jakoś przyjemnie Walentynki?”. Oczywiście, że tak! W tym miejscu pozwolimy sobie na dozę dywagacji…

Zależy, czego potrzebujesz i oczekujesz. Możesz zawsze wyszukać w social media wydarzenia, które będzie skierowane właśnie do grupy “samotników” i zaryzykować. Nie Ty jeden w mieście tego dnia masz ochotę zapaść się pod Ziemię.

Razem będzie raźniej! A może nawet poznasz kogoś? Kto nie ryzykuje, ten ukłucia strzałą Amora nie dostąpi. Walentynki alegorią stanu konta?

Nic mniej mylnego, “miłością garnka nie napełnisz” ani prezentu nie kupisz, nie ma takiej miary na świecie, by można było ją określić. Chcemy zaskoczyć drugą stronę, czymś wyjątkowym. Może skokiem ze spadochronem? Wizyta w eleganckiej restauracji? Koncert ulubionego artysty? Wyjazd w pięknie ośnieżone góry?

Bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego? Raczej nie przejdzie! Niestety! Co zatem zrobić, by spełnić marzenia? Pustki na koncie, a Walentynki za moment i cóż tu uczynić?

Można uciec w hazard, lecz prędzej nasze plany legną w kasynie… W każdym razie nie polecamy. Nawet zdesperowanym.

A może da się zorganizować coś, w miarę spektakularnego i przy okazji bez narażania siebie na mało romantyczne szybkie sposoby pozyskiwania pieniędzy?

Podejdźmy do sprawy odpowiedzialnie, jeżeli chcesz spędzić ten piękny, walentynkowy dzień w faktycznie cudowny sposób, spełnić marzenia bliskiej Ci osoby, to zapytaj naszego zespołu doradców finansowych Aasa Polska S.A., a pomożemy Ci nie tylko w sprawach finansowych, ale także w realizacji Walentynek, które będą dla Was wspaniałym, niezapomnianym wspomnieniem. Aby zaczerpnąć więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: https://www.aasapolska.pl/warunki-pozyczki

Wszystkiego romantycznego, życzą rozważni doradcy finansowi!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 6 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 48,12%. Rata miesięczna od 297,58 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4 518,69 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki –  2 124,69 zł, prowizja 2 394,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 518,69 zł. Stan na dzień 15.12.2022 r.

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 9 900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,12%. Rata miesięczna od 491,00 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7 455,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3 505,77 zł, prowizja 3 950,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 17355,87 zł. Stan na dzień 15.12.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 3 600,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.  

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.