Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Zepsuty, pęknięty wyświetlacz w telefonie

Zepsuty, pęknięty wyświetlacz w telefonie

Dzisiaj każdy z nas posiada smartfona i wie, że tego typu telefony są bardzo delikatne po zetknięciu z twardym podłożem. Często dochodzi w nich do uszkodzenia wyświetlacza, jeżeli nie zadbamy o odpowiednie jego zabezpieczenie przy pomocy specjalnej szybki lub też pokrowca. Wówczas pozostaje nam tylko jego wymiana lub też zakup nowego telefonu.

W przypadku bardzo drogich smartfonów wymiana wyświetlacza jest najlepszym rozwiązaniem. Przy tańszych modelach należy się zastanowić nad sensem takiej inwestycji. Czasem warto zakupić od razu nowy telefon, gdyż koszty związane z wymianą wyświetlacza mogą przewyższać cenę zakupu nowego telefonu tego samego modelu.

Oczywiście nie zawsze tak jest. Warto wiedzieć, że koszty wymiany wyświetlacza w telefonie są uzależnione od tego, jaki posiadamy model naszego smartfona, a także jaka jest wielkość ekranu.

Wymiana wyświetlacza w serwisie

Kiedy wyświetlacz w naszym telefonie się uszkodził czy to na skutek upadku z dużej wysokości, czy też pod wpływem zgniecenia w torbie lub też kieszeni, najlepszym rozwiązaniem jest oddanie telefonu do profesjonalnego serwisu zajmującego się naprawą tego typu sprzętu. Najpierw należy jednak odwiedzić kilka takich punktów, aby zorientować się w cenach. Trzeba bowiem zaznaczyć, że mogą się one znacząco różnić w zależności od serwisu.

Zazwyczaj koszty naprawy wyświetlacza wahają się w granicach 150- 400 zł. W przypadku dużych ekranów koszt może być wyższy. Bardzo dobrym pomysłem jest zamówienie sobie wcześniej konkretnego wyświetlacza, zgodnie z modelem naszego telefonu. Często bowiem tego typu części są dużo tańsze w sklepach internetowych. jesienna-pozyczka

Trzeba jednak rozsądnie wybierać takie produkty, aby nie zakupić podróbki. Tylko bowiem oryginalne części będą się odpowiednio sprawować po naprawie. Warto więc prześledzić informacje na temat sklepów, które oferują oryginalne części do naszego telefonu. Wówczas z takim zakupionym ekranem warto udać się do serwisu i zapłacić wtedy tylko za wymianę wyświetlacza.

Cena takiej usługi powinna zmaleć i wahać się pomiędzy 50 a 300 zł.

Czy można naprawić wyświetlacz samodzielnie?

Samodzielna naprawa wyświetlacza jest możliwa tylko wówczas, jeżeli znamy się na budowie telefonu i mamy odpowiedni sprzęt do tego typu prac. Oprócz tego w przypadku wyświetlaczy przydadzą się także zdolności manualne, aby odpowiednio wpasować ekran.

Trzeba liczyć się jednak z tym, że może nam to zająć dużo więcej czasu niż w przypadku naprawy w serwisie, a także możemy uszkodzić nowy wyświetlacz. Poprzez nieumiejętne nałożenie kleju możemy również zamazać nim ekran, co także będzie wyglądało bardzo nieestetycznie i może utrudnić korzystanie z telefonu.

Samodzielne naprawianie telefonu polecane jest tylko i wyłącznie osobom wprawionym w tego typu pracach. Jeżeli więc nie czujemy się na siłach, aby dokonywać takich napraw, lepiej zostawić je profesjonalistom.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ekran będzie działał prawidłowo. Czasem lepiej jest zapłacić więcej i nie decydować się na samodzielną naprawę tak drogich sprzętów, jakimi z pewnością są nowoczesne telefony komórkowe. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.