Zepsuty, pęknięty wyświetlacz w telefonie

Zepsuty, pęknięty wyświetlacz w telefonie

Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie

Wymiana wyświetlacza – kiedy jest potrzebna?

Wymiana wyświetlacza w telefonie jest niezbędna zawsze wtedy, kiedy po jego upadku czy uszkodzeniu ostrym przedmiotem w kieszeni lub torebce ekran pokrywają pęknięcia, które utrudniają codzienne korzystanie z urządzenia. Trzeba się jednak upewnić, że uszkodzeniu uległ wyświetlacz, a nie szkło zabezpieczające.

Często zaraz po kupnie nowego telefonu sprzedawcy naklejają na niego dodatkową folię, która zabezpiecza ekran i możemy tego nawet nie wiedzieć, bo na pierwszy rzut oka nie jest ona widoczna.

Czytaj też: Ile kosztuje naprawa zalanego telefonu?

Dlatego warto z bliska przyjrzeć się swojemu smartfonowi i sprawdzić, czy można odkleić wierzchnią warstwę od ekranu. Jeżeli tak, wystarczy tylko wymienić szkiełko zabezpieczające, co bez trudu można zrobić samemu. Jeśli jednak wyświetlacz jest pęknięty, to trzeba udać się do specjalistycznego serwisu. wiosenna-pozyczka

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza?

To, ile kosztuje wymiana wyświetlacza, będzie zależało głównie od modelu telefonu, który masz – im więcej jest on warty, tym wyświetlacz jest prawdopodobnie wyższej jakości, czyli droższy.

Nie należy jednak spodziewać się, że wymiana ekranu w telefonie, który ma już dobrych kilka lat, będzie znacząco tańsza. Ta część bowiem stanowi jeden z głównych kosztów produkcji całego urządzenia.

Przykładowe ceny wymiany wyświetlacza dla kilku popularnych modeli smartfonów są następujące:

 • iPhone 13 Pro Max – 2 000 zł,
 • iPhone 13 – 1 700 zł,
 • iPhone 13 Mini – 1 450 zł,
 • Samsung Galaxy S21 Ultra – 850 zł,
 • Samsung Galaxy S10+ - 680 zł,
 • Samsung Galaxy S9+ - 570 zł.

Ile trwa wymiana wyświetlacza?

Aby dowiedzieć się, ile trwa wymiana wyświetlacza, najlepiej pójść do konkretnego punktu napraw. Specjalista oceni uszkodzenia, sprawdzi, czy ma na stanie ekran do Twojego modelu i czy trzeba go specjalnie zamówić. Na tej podstawie powie Ci, ile trzeba czekać na wymianę ekranu.

Wszystko zależy również od obłożenia pracą danego punktu – im więcej ma klientów, tym dłużej trzeba będzie poczekać w kolejce.

Standardowy czas oczekiwania na taką usługę to około 2 dni robocze, jeżeli wymagane części zamienne są już na stanie, a gdy trzeba je zamówić, to musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać nawet ponad tydzień. wiosenna-pozyczka

Czy przy wymianie wyświetlacza traci się dane?

Wiele osób, oddając telefon do serwisu, zastanawia się, czy przy wymianie wyświetlacza traci się dane. Na szczęście nie ma się czego obawiać. Dane, czyli zdjęcia, filmy, wiadomości czy ściągnięte aplikacje są przechowywane na płycie głównej, która nie jest wymieniana.

Podczas wymiany wyświetlacza w telefonie, serwisant wyjmuje płytę, odkłada ją w bezpieczne miejsce, a potem montuje ponownie. Kiedy włączysz telefon po odebraniu z naprawy, jego zawartość będzie dokładnie taka sama jak wcześniej.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w tablecie?

Mimo tego, że tablety mają większe ekrany niż telefony, to koszt ich wymiany będzie trochę niższy. Ostateczna wycena będzie zależała od modelu, ale przykładowe ceny kształtują się następująco:

 • Apple iPad Air – 1 000 zł
 • Samsung Galaxy Tab 8’ – 700 zł,
 • Huawei Mediapad T5 10,1’ – 550 zł,
 • Lenovo Tab 10,1’ – 450 zł.

Wymiana szyby czy wyświetlacza?

Tańsza niż wymiana wyświetlacza będzie wymiana samej szyby. Jeżeli pęknięcia są tylko na froncie wyświetlacza, smartfon reaguje na dotyk i nie ma na nim żadnych plam czy pasków, to wtedy prawdopodobnie została uszkodzona tylko szybka i to ją należy wymienić.

Jeśli korzystając z telefonu, nie możesz nigdzie skutecznie kliknąć, a ekran jest rozlany tak, że obraz jest nieczytelny, to wtedy konieczna będzie wymiana całego wyświetlacza.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w laptopie?

Laptopy nie są aż tak podatne na uszkodzenia ekranu jak telefony czy tablety, ponieważ zazwyczaj korzystamy z nich przy biurku i przewozimy w stworzonych do tego celu torbach, które zapewniają bezpieczeństwo.

W komputerach nie jest możliwe jednak wymienienie samego wyświetlacza. Aby móc dalej korzystać z urządzenia, trzeba wymienić matrycę. Taka usługa w punkcie serwisowym kosztuje 100 – 200 zł, a do tego należy doliczyć jeszcze koszt zakupu samej matrycy, która dla poszczególnych firm przykładowo wynosi:

 • Acer – od 100 zł,
 • Asus – od 150 zł,
 • Lenovo – od 170 zł,
 • Dell – od 200 zł,
 • HP – od 220 zł,
 • Apple – od 2 000 zł.

Wymiana wyświetlacza w serwisie

Biorąc pod uwagę, że koszt wyświetlacza jest naprawdę wysoki, lepiej oddać jego wymianę w ręce profesjonalisty. Jedyna możliwość, która pozwoli Ci zaoszczędzić, to kupno wymaganej części w sklepie internetowym. Być może uda się nabyć ją taniej, ale trzeba uważać na to, aby nie trafić na podróbkę.

Serwisant dysponuje nie tylko odpowiednimi umiejętnościami, ale także narzędziami, które sprawią, że Twój telefon po odebraniu z punktu napraw będzie jak nowy.

Samodzielna wymiana ekranu

Samodzielna wymiana ekranu może się udać tylko wtedy, jeżeli masz doświadczenie w tego typu pracach. Trzeba też wziąć pod uwagę, że będzie to trwało o wiele dłużej niż w serwisie.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, czy wymieniać uszkodzony wyświetlacz, to wybierz się do specjalisty w celu uzyskania wyceny. Jeżeli Twój model ma już kilka lat, to może się okazać, że taka operacja jest zupełnie nieopłacalna i lepiej kupić sobie nowy, sprawny telefon.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wymianę wyświetlacza, czy też na nowy telefon z pewnością przyda Ci się dodatkowa gotówka. Zachęcamy do złożenia wniosku o pożyczkę online, którą można przeznaczyć na dowolny cel.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.