Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ile kosztuje naprawa zalanego telefonu?

Ile kosztuje naprawa zalanego telefonu?

Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się zachlapać swój telefon komórkowy lub też pozostawić go na mokrym miejscu. Wówczas istniało jednak małe prawdopodobieństwo uszkodzenia telefonu, gdyż obudowa jest na tyle odporna, że poradzi sobie w takiej sytuacji. Co jednak w przypadku, gdy telefon komórkowy zostaje całkowicie zalany?

Zdarza się, że zostawimy telefon w miejscu, gdzie istnieje duże ryzyko zalania. Najczęściej jednak udaje nam się uniknąć takich krytycznych sytuacji. Czasem jednak telefon wpadnie do szklanki, zostaje całkowicie zalany napojem lub też nawet w przypadku dużej nieostrożności,

ląduje w toalecie. Dzieje się tak w przypadku, gdy pozostawimy sprzęt na pralce, która akurat jest włączona i znajduje się blisko toalety. W pochmurne dni telefony komórkowe młodzieży często lądują w kałużach, a sprzęty kelnerek i innych osób pracujących w gastronomii zostają zalane zupą lub innymi potrawami. Wówczas musimy szybko reagować.

Szybka reakcja to podstawa

Chcąc uratować swój telefon, należy postępować bardzo szybko w przypadku zalania. Pod żadnym jednak pozorem nie należy wystawiać go na słońce, kłaść na kaloryfer oraz suszyć suszarką. Zabronione jest także wkładanie telefonu do ryżu, który ma wchłonąć nadmiar wilgoci.

Przede wszystkim należy jak najprędzej wyciągnąć telefon z wody lub innej cieczy. Im dłużej w niej pozostaje, tym uszkodzenia są większe i możemy już nigdy nie odzyskać naszego sprzętu. Kiedy już wyciągniemy telefon, należy jak najszybciej go wyłączyć i rozebrać go na najmniejsze możliwe części. jesienna-pozyczka

Wyjąć wszystko na ręcznik, najlepiej w okolicach grzejnika i pozostawić go do wysuszenia. Tak osuszony sprzęt należy pozostawić na kilka godzin, aby rzeczywiście pozbył się on na dobre resztek wilgoci.

Dopiero po tym czasie możemy znowu złożyć telefon i spróbować go włączyć. Jeżeli reakcja była szybka, a telefon długo nie pozostawał w mokrym miejscu, wszystko powinno działać jak należy. Jeżeli jednak tak się nie stanie, konieczna jest jego naprawa w serwisie.

Koszty naprawy zalanego telefonu

Jeżeli nasz telefon nie daje się włączyć, koniecznie trzeba jak najszybciej oddać go do serwisu. Należy liczyć się z tym, że koszt naprawy zalanego smartfona będzie uzależniony od rodzaju tych uszkodzeń.

Może się okazać, że trzeba go tylko osuszyć w odpowiedni sposób i na nowo zacznie spełniać swoje zadania. Koszty takiego suszenia w profesjonalnym serwisie to około 50-100 zł.

Jeżeli jednak wdała się korozja na skutek zalania, to trzeba będzie taki telefon wyczyścić przy użyciu specjalnych środków, a wówczas koszt takiego zabiegu wzrasta do nawet 400 zł. Najczarniejszym scenariuszem jest z pewnością uszkodzenie płyty głównej przez zalanie.

Wówczas koszty są bardzo wysokie i mogą sięgać nawet tysiąca złotych. Warto też zaznaczyć, że zalanie telefonu nie jest zdarzeniem objętym gwarancją, dlatego też nie możemy liczyć na darmową naprawę w takim właśnie przypadku. Najlepszym rozwiązaniem jest więc trzymanie telefonu z dala od wilgotnych miejsc i odpowiednie jego zabezpieczenie przed zalaniem, gdyż może nas to drogo kosztować. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.