Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Zmiana koloru samochodu – ile to kosztuje?

Zmiana koloru samochodu – ile to kosztuje?

Tradycyjne malowanie samochodu lakierem jest bardzo drogie. Przekonał się o tym już nie jeden właściciel samochodu, który zmuszony był przemalować nawet małą powierzchnię. Okazuje się jednak, że dzisiaj nie tak drogim kosztem można zmienić kolor swojego samochodu stosując specjalną folię.

 

Chcąc zmienić kolor swojego samochodu bez stosowania bardzo drogiego lakierowania warto zdecydować się na pokrycie starego lakieru specjalnie do tego przeznaczoną folią. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich tych, którym znudził się kolor swojego samochodu lub też chcą odnowić wygląd swojego pojazdu.

Możemy to zrobić na dwa sposoby: stosując folię docinaną lub też w formie natrysku.

 

Oklejanie folią laną

Oklejanie folią sprawdza się doskonale jeżeli nasza obecna powłoka lakiernicza jest zniszczona lub też straciła swój oryginalny kolor i stała się matowa. Na oklejanie folią decydują się także właściciele nowych samochodów ze względu na to, że folia znakomicie ochrania oryginalny lakier przed zniszczeniem.

Jest to doskonały pomysł w szczególności jeżeli chodzi o samochody terenowe lub też dostawcze auta. Po umiejętnym zdjęciu takiej folii, samochód wygląda jak nowy.

Oklejanie w ten sposób samochodu dokonuje się poprzez odpowiednie docinanie kawałków folii pochodzących ze specjalnego arkusza. Oczywiście chcąc w ten sposób odmienić wygląd zewnętrzny swojego samochodu, należy udać się do profesjonalnego warsztatu lakierniczego, gdzie fachowiec precyzyjnie wykona tego typu pracę.

Tylko wówczas będziemy cieszyć się z idealnego pokrycia nowym kolorem naszego samochodu. Oklejanie samochodu folią kosztuje od dwóch do czterech tysięcy złotych. Cena zależy oczywiście od wielkości naszego samochodu.

 

Zmiana koloru przy pomocy folii natryskowej

Folia natryskowa stanowi alternatywę dla wspomnianego wyżej oklejania.

Najważniejszą zaletą takiego sposobu zmiany koloru samochodu jest przede wszystkim to, że można dzięki takiej technice pokrywać elementy samochodu o nieregularnych formach. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie w przypadku małych zadrapań czy w przypadku odpadnięcia lakieru.

Oprócz tego warto zaznaczyć, że powłoka wykonana przy pomocy natrysku jest dużo grubsza i dzięki temu jeszcze lepiej chroni samochód przed zadrapaniami czy uszkodzeniami spowodowanymi chociażby przez odłamki kamieni. Bardzo ważną zaletą jest również łatwość nakładania folii przy użyciu natrysku oraz łatwe jej zdejmowanie.

Z pewnością wiele osób skusi się na przemalowanie swojego samochodu przy pomocy folii natryskowej także ze względu na cenę takiej usługi. Zmienić w ten sposób kolor swojego pojazdu możemy za około półtorej tysiąca złotych.

Jest to więc suma, która nie odstrasza, jak ma to miejsce w przypadku lakierowania samochodu w tradycyjny sposób. W tym przypadku koszty sięgnąć mogą nawet pięciu tysięcy złotych. Decyzja o tym, jakiego sposobu użyjemy, zależy jednak przede wszystkim od nas, naszych upodobań i możliwości finansowych.

Wybór odpowiedniej metody zależy także od tego, czy będziemy chcieli przemalować cały samochód czy też poprawić tylko niektóre mankamenty.

Ten wpis znajduje się w kategorii