Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Karta debetowa czy kredytowa – co wybrać?

Karta debetowa czy kredytowa – co wybrać?

Używanie kart płatniczych pozwala na szybkie i wygodne dokonywania płatności zarówno w Internecie jak też w sklepach stacjonarnych. Posiadając karty płatnicze można również dużo wygodniej realizować płatności poza krajem, podczas podróży.

Karty debetowe i kredytowe mają swoje plusy i minusy, które warto poznać.

 

Karta debetowa jest znacznie łatwiejsza do uzyskania, gdyż jest oferowana do każdego zakładanego konta bankowego. Jeśli konto bankowe ma być używane również do wypłacania środków finansowych z bankomatów niezbędne jest posiadanie karty debetowej.

Jednak nie jest konieczne posiadanie kart debetowych do każdego rachunku bankowego, gdy posiada się większą liczbę rachunków bankowych. Karty debetowe są płatne najczęściej gdy nie spełni się określonych warunków, co dotyczy obrotu środkami finansowymi na rachunku bankowym w skali miesiąca.

Wiele kart debetowych pozwala również na realizowanie płatności internetowych. Korzystanie z kart debetowych pozwala często na skorzystanie również z promocji specjalnie przygotowanych przez banki. 

 

Tani kredyt na karcie kredytowej

Uzyskanie karty kredytowej wymaga złożenie odpowiedniego wniosku do banku. Przyznanie kart kredytowych pozwala na zapewnienie dostępu do taniego kredytu.

Posiadając kartę kredytową można korzystać z kredytu w limicie przyznanym w karcie w dowolnym momencie. Taki kredyt nie jest oprocentowany gdy spłacie się go w wyznaczonym przez bank terminie. Najczęściej taki termin ustalany jest na okres około dwóch miesięcy. Karty kredytowe nie nadają się natomiast do wypłacania środków finansowych z bankomatów. Za wypłacanie pieniędzy przy zastosowaniu karty kredytowej trzeba płacić dodatkowe środki finansowe. Natomiast korzystanie z kart kredytowych pozwala również na realizowanie zakupów w Internecie.

Wiele firm jak między innymi hotele czy linie lotnicze wymagają płatności internetowych realizowanych z wykorzystaniem kart kredytowych. Jednocześnie karty kredytowe są również znacznie bardziej powszechne akceptowane przy zakupach internetowych a także można dodatkowo korzystać z różnego rodzaju rabatów czy też promocyjnych warunków zakupów.

 

Karty płatnicze

Wypłacanie gotówki pozwala na wygodne z niej korzystanie szczególnie w przypadku gdy posiada się dostęp do bankomatów na terenie całego kraju. Obecnie wiele banków oferuje opcję wykupienia możliwości korzystania ze wszystkich bankomatów bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Jednocześnie karty płatnicze pozwalają na realizowanie zakupów internetowych przy korzystaniu z takich kart płatniczych, które są specjalnie przeznaczone do realizowania elektronicznych zakupów. Karty płatnicze są płatne, ale opłaty mogą być ograniczone w przypadku gdy spełni się określone warunki wyznaczone w banku przy podpisywaniu umów. Dotyczy to najczęściej konieczność zrealizowania określonych wydatków w skali miesiąca z użyciem karty płatniczej.

Karty płatnicze pozwalają również na uzyskanie dostępu do promocyjnych zakupów, co oferują zarówno banki jak też wystawcy kart płatniczych.

Ten wpis znajduje się w kategorii