Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczka przy minimalnej wypłacie

Pożyczka przy minimalnej wypłacie

Uzyskując niskie dochody możliwość pożyczenia pieniędzy jest znacznie ograniczona. Niezbędne jest odpowiednie wyselekcjonowanie dostępnych na rynku produktów finansowych a także banków czy firm finansowych, w których będzie można uzyskać pożyczkę. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę, że suma pieniędzy, którą będzie można pożyczyć będzie ograniczona.

Uzyskiwanie minimalnego wynagrodzenia przekłada się na zdolność kredytową. Im niższe są dochody pożyczkobiorcy tym wyższe jest ryzyko dla firm pożyczających pieniądze. Nie bez znaczenia jest również forma zatrudnienia.

Dla banków i firm finansowych osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony są znacznie bardziej bezpiecznymi klientami w stosunku do klientów pracujących na podstawie umów o prace na czas określony czy na podstawie umów cywilnoprawnych.

Jak wybrać odpowiednią firmę finansową?

Gdy szuka się firmy finansowej, która będzie w stanie udzielić pożyczki przy minimalnych dochodach ważne jest sprawdzenie informacji pochodzących od innych klientów. Pozwala to na zaoszczędzenie sporej ilości czasu w zakresie wyszukania firmy finansowej, w której będzie się miało jakiekolwiek szanse na pożyczenie pieniędzy.

Na forach poświęconych finansom, stronach internetowych z informacjami o pożyczkach można uzyskać wiele cennych porad od osób korzystających z ofert poszczególnych firm finansowych. Gdy wyselekcjonuje się polecane firmy można rozpocząć składanie wniosków o pożyczki.

Suma pożyczki

Atutem uzyskania informacji o pożyczkach dostępnych na rynku od innych klientów, którzy korzystali z takich produktów jest również ułatwienie ustalenia kwoty, na którą można liczyć w wybranej firmie pożyczkowej.

Przy minimalnych dochodach uzyskiwanych w ramach wynagrodzenia trudno liczyć na uzyskanie pożyczek, których raty będą nadmiernie wysokie w stosunku do dochodów. Uzyskując dochody w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony można uzyskać większe kwoty pożyczek poprzez wydłużenie czasu, na który pożyczane są pieniądze. Im dłuższy okres spłaty pożyczki tym mniejsza rata kredytowa, która może być odpowiednio dopasowana do wysokości miesięcznych dochodów w sposób, który nie utrudnia spłaty zobowiązań finansowych.

Inne zobowiązania finansowe

Posiadanie innych zobowiązań finansowych jak kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe może znacznie utrudnić pozyskanie kolejnej pożyczki. Znacznie łatwiej jest uzyskać dodatkową pożyczkę przy posiadaniu kredytu refinansowego, który jest refinansowaniem kilku różnych rodzajów kredytów. Dla firm finansowych czy banków jest to ułatwienie w zakresie określenia wysokości raty spłacanego zobowiązania finansowego przez klienta.

Im lepsza jest sytuacja materialna pożyczającego środki finansowe tym również znacznie łatwiej jest uzyskać pożyczkę. Posiadając mieszkanie na własność, które nie ma wysokiego czynszu ułatwia pozyskanie pożyczki w stosunku do sytuacji, w której mieszka się w wynajmowanym mieszkaniu z wysokimi opłatami. Im mniej długoterminowych zobowiązań tym znacznie łatwiej jest uzyskać pożyczkę z wyższymi sumami pożyczanych pieniędzy.

Ten wpis znajduje się w kategorii