Poświąteczne wyprzedaże i nie tylko

Poświąteczne wyprzedaże

Nowy rok to czas poświątecznych wyprzedaży i „wietrzenia magazynów”. Jak wiadomo przed świętami wszystkich ogarnął zakupowy szał. Nasze wzroki przyciągały świąteczne dekoracje, piękne klimatyczne opakowania i świecidełka. Niestety od nowego roku, te zjawiskowe zdobienia są już nieaktualne. Niestety – dla producentów i właścicieli sklepów.

Dla nas – łowców okazji – to powód do uśmiechu. W większości przypadków produkty w świątecznym wydaniu nie różnią się niczym od tych klasycznych. Jedynie ceną – i właśnie o tym dzisiejszy wpisie. Na co zwracać uwagę, co warto kupić na poświątecznych wyprzedażach oraz w jaki sposób nie dać się naciągnąć - sprawdźmy!

Za oknem coraz zimniej, ale temperatura w marketach coraz gorętsza

Black Friday, Cyber Monday, Christmas Sale… Nowy Rok wcale nie oznacza końca wyprzedaży. Wręcz przeciwnie! Większość sklepów nie zwalnia z jeszcze gorętszymi ofertami. Powoli wkraczają nowe kolekcje, na horyzoncie pojawiają się pierwsze wiosenne produkty.

Co ze starszym asortymentem? Pora roku jak najbardziej sprzyja zakupom kolekcji zimowych, dlatego to właśnie wtedy najbardziej opłaca się zdecydować na odświeżenie swojej szafy.

Nie daj się zwieść nowym kolekcjom!

Bardzo często produkty opisane jako nowość, to w rzeczywistości nadwyżki towarów z poprzedniego roku. Najprościej mówiąc – to, co nie sprzedało się w ubiegłym roku, powraca jako hit nowej kolekcji, z dużo wyższą ceną. Zaczekaj na zamknięcie sezonu, a zobaczysz, że cena interesującego Cię produktu może zmniejszyć się nawet o 50% lub jeszcze więcej. Dzięki temu w przyszły sezon wkroczysz z zupełnie nową kreacją, która prawdopodobnie powróci kolejny raz jako hit nowej kolekcji, rzecz jasna w adekwatnej cenie. Błyszcz jak gwiazda odziana w najnowszą kolekcję, za ubiegłoroczną cenę. Jakie to sprytne!

Końcówki kolekcji sprzętów RTV i AGD

Coraz częściej w sklepach pojawiają się oferty sprzedaży ostatnich modeli w okazyjnej cenie. Producenci tłumaczą duże przeceny końcówkami serii. Nie obawiaj się tego typu wyprzedaży. Przeważnie stare serie niewiele różnią się od nowych serii tego samego modelu. Zasadniczą zmianą jest oczywiście cena. W rzeczywistości udoskonalenie produktu wiąże się z bardziej nowoczesną szatą graficzną opakowania lub dodaniem nowego przycisku. Niekiedy różnica polega na niezauważalnej zmianie parametrów urządzenia, lecz jego funkcjonalność nie ulega diametralnej zmianie. Jeśli oferowany produkt faktycznie można kupić w okazyjnej cenie i producent wydaje na niego standardowy, dwuletni okres gwarancji – nie ma się nad czym zastanawiać. Tego typu wyprzedaże to prawdziwe perełki. Skorzystaj z niej, zanim zrobi to ktoś inny!

Zabawki i prezenty dla dzieci na każdą okazję

Po świętach sprzedaż w sklepach z zabawkami oraz elektroniką znacznie spada. To właśnie wtedy następuje czas najlepszych promocji. Pomyśl o tym, jeśli w Twojej rodzinie szykuje się w tym roku komunia, chrzciny, urodziny chrześniaka, czy inna tego typu uroczystość. Już teraz możesz kupić prezent na Dzień Dziecka, zamiast biegać po sklepach na ostatnią chwilę. Może wiele z Was tego nie zauważa, jednak niestety w okresie komunii, czy też dnia dziecka, sklepy z prezentami odpowiednimi na te okazje, potrafią zwiększyć swoje ceny nawet do 30-40%. Nie warto więc czekać! Bądź sprytniejszy od producentów zabawek i elektroniki. Już teraz zaopatrz się w prezenty na nadchodzące wydarzenia.

Już dziś pomyśl o swojej drugiej połówce

14 lutego już niedługo. Podobnie jak w przypadku prezentów na Dzień Dziecka, tak też dzieje się przed Walentynkami. Producenci zwiększają ceny najpopularniejszych prezentów na dzień zakochanych. Wydają je w specjalnych, ozdobnych opakowaniach, które przewyższają cenę tych klasycznych.

Nie daj się nabrać – nie kupuj produktów, które nie są warte swojej ceny. Już dziś sprawdź ceny produktów, które chciałbyś podarować swojemu partnerowi i podejmij decyzję o zakupie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koszt może się znacznie zwiększyć przed samym świętem. Oprócz tego ominie Cię kupowanie prezentu na ostatnią chwilę. Po co stresować się brakiem upominku, przed tak ważnym dla Was świętem?

Kiedy widzisz okazję, której naprawdę nie możesz pominąć – znajdź na nią środki. Szkoda, abyś czekał cały rok na następną sposobność. A jeżeli zastanawiasz się nad środkami, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Pożyczki od Aasa Polska S.A. są nie tylko szybkie i bardzo okazyjne, są też bezpieczne!

Jak widzisz, obserwowanie rynku, potrafi przynieść duże korzyści dla kupujących. Opisane przez nas techniki, są powtarzane każdego roku przez producentów zarówno artykułów spożywczych, kosmetycznych, jak i elektronicznych. Nie warto przepłacać. Pamiętaj o tym każdego roku i nie daj się nabrać na świąteczne okazje. W większości przypadków wiążą się one z większą zapłatą za świąteczną edycję produktu, który możemy kupić o każdej innej porze roku za niższą cenę. Nie przepłacaj za opakowanie – nie warto!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18.50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1789,04 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 791,54 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4289,04 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r.                                                                           

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 233,21 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 3435,02 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1519,82 zł, prowizja 1915,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8235,02 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                          

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7100 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 344,95 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5081,09 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2248,19 zł, prowizja 2832,90 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12181,09 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2000 zł.        

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 519,85 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7657,45 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3388,15 zł, prowizja 4269,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18357,45 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.