Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Poświąteczne wyprzedaże i nie tylko

Poświąteczne wyprzedaże i nie tylko

Nowy rok to czas poświątecznych wyprzedaży i „wietrzenia magazynów”. Jak wiadomo przed świętami wszystkich ogarnął zakupowy szał. Nasze wzroki przyciągały świąteczne dekoracje, piękne klimatyczne opakowania i świecidełka. Niestety od nowego roku, te zjawiskowe zdobienia są już nieaktualne. Niestety – dla producentów i właścicieli sklepów.

Dla nas – łowców okazji – to powód do uśmiechu. W większości przypadków produkty w świątecznym wydaniu, nie różnią się niczym od tych klasycznych. Jedynie ceną – i właśnie o tym dzisiejszy wpisie. Na co zwracać uwagę, co warto kupić na poświątecznych wyprzedażach oraz w jaki sposób nie dać się naciągnąć - sprawdźmy!

Za oknem coraz zimniej, ale temperatura w marketach coraz gorętsza

Black Friday, Cyber Monday, Christmas Sale… Nowy Rok wcale nie oznacza końca wyprzedaży. Wręcz przeciwnie! Większość sklepów nie zwalnia z jeszcze gorętszymi ofertami. Powoli wkraczają nowe kolekcje, na horyzoncie pojawiają się pierwsze wiosenne produkty.

Co ze starszym asortymentem? Pora roku jak najbardziej sprzyja zakupom kolekcji zimowych, dlatego to właśnie wtedy najbardziej opłaca się zdecydować na odświeżenie swojej szafy.

Nie daj się zwieść nowym kolekcjom!

Bardzo często produkty opisane jako nowość, to w rzeczywistości nadwyżki towarów z poprzedniego roku. Najprościej mówiąc – to, co nie sprzedało się w ubiegłym roku, powraca jako hit nowej kolekcji, z dużo wyższą ceną. Zaczekaj na zamknięcie sezonu, a zobaczysz, że cena interesującego Cię produktu może zmniejszyć się nawet o 50% lub jeszcze więcej. Dzięki temu w przyszły sezon wkroczysz z zupełnie nową kreacją, która prawdopodobnie powróci kolejny raz jako hit nowej kolekcji, rzecz jasna w adekwatnej cenie. Błyszcz jak gwiazda odziana w najnowszą kolekcję, za ubiegłoroczną cenę. Jakie to sprytne!

Końcówki kolekcji sprzętów RTV i AGD

Coraz częściej w sklepach pojawiają się oferty sprzedaży ostatnich modeli w okazyjnej cenie. Producenci tłumaczą duże przeceny końcówkami serii. Nie obawiaj się tego typu wyprzedaży. Przeważnie stare serie niewiele różnią się od nowych serii tego samego modelu. Zasadniczą zmianą jest oczywiście cena. W rzeczywistości udoskonalenie produktu wiąże się z bardziej nowoczesną szatą graficzną opakowania lub dodaniem nowego przycisku. Niekiedy różnica polega na niezauważalnej zmianie parametrów urządzenia, lecz jego funkcjonalność nie ulega diametralnej zmianie. Jeśli oferowany produkt faktycznie można kupić w okazyjnej cenie i producent wydaje na niego standardowy, dwuletni okres gwarancji – nie ma się nad czym zastanawiać. Tego typu wyprzedaże to prawdziwe perełki. Skorzystaj z niej, zanim zrobi to ktoś inny!

Zabawki i prezenty dla dzieci na każdą okazję

Po świętach sprzedaż w sklepach z zabawkami oraz elektroniką znacznie spada. To właśnie wtedy następuje czas najlepszych promocji. Pomyśl o tym, jeśli w Twojej rodzinie szykuje się w tym roku komunia, chrzciny, urodziny chrześniaka, czy inna tego typu uroczystość. Już teraz możesz kupić prezent na Dzień Dziecka, zamiast biegać po sklepach na ostatnią chwilę. Może wiele z Was tego nie zauważa, jednak niestety w okresie komunii, czy też dnia dziecka, sklepy z prezentami odpowiednimi na te okazje, potrafią zwiększyć swoje ceny nawet do 30-40%. Nie warto więc czekać! Bądź sprytniejszy od producentów zabawek i elektroniki. Już teraz zaopatrz się w prezenty na nadchodzące wydarzenia.

Już dziś pomyśl o swojej drugiej połówce

14 lutego już niedługo. Podobnie jak w przypadku prezentów na Dzień Dziecka, tak też dzieje się przed Walentynkami. Producenci zwiększają ceny najpopularniejszych prezentów na dzień zakochanych. Wydają je w specjalnych, ozdobnych opakowaniach, które przewyższają cenę tych klasycznych.

Nie daj się nabrać – nie kupuj produktów, które nie są warte swojej ceny. Już dziś sprawdź ceny produktów, które chciałbyś podarować swojemu partnerowi i podejmij decyzję o zakupie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koszt może się znacznie zwiększyć przed samym świętem. Oprócz tego ominie Cię kupowanie prezentu na ostatnią chwilę. Po co stresować się brakiem upominku, przed tak ważnym dla Was świętem?

Kiedy widzisz okazję, której naprawdę nie możesz pominąć – znajdź na nią środki. Szkoda, abyś czekał cały rok na następną sposobność. A jeżeli zastanawiasz się nad środkami, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Pożyczki od Aasa Polska S.A. są nie tylko szybkie i bardzo okazyjne, są też bezpieczne!

Jak widzisz, obserwowanie rynku, potrafi przynieść duże korzyści dla kupujących. Opisane przez nas techniki, są powtarzane każdego roku przez producentów zarówno artykułów spożywczych, kosmetycznych, jak i elektronicznych. Nie warto przepłacać. Pamiętaj o tym każdego roku i nie daj się nabrać na świąteczne okazje. W większości przypadków wiążą się one z większą zapłatą za świąteczną edycję produktu, który możemy kupić o każdej innej porze roku za niższą cenę. Nie przepłacaj za opakowanie – nie warto!

Ten wpis znajduje się w kategorii