Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Karta kredytowa czy pożyczka gotówkowa?

Karta kredytowa czy pożyczka gotówkowa?

Świąteczny czas to okres dużych okazji i wielkich przecen. Wyobraź sobie sytuację, że spędzając czas w ulubionej galerii handlowej, dostrzegasz wymarzony przedmiot. Obok niego znajduje się wielki baner z napisem „wyprzedaż”. Jak przejść obok tego obojętnie? No nie da się! My to doskonale rozumiemy.

Dlatego dziś wspólnie zastanowimy się, w jaki sposób pozyskać środki na wymarzony zakup, który jest nieco ponad nasze możliwości finansowe. Co zrobić, by spełniać swoje marzenia i przy okazji kontrolować swoje wydatki? Mamy na to plan, sprawdź sam!

Ograniczenia - czyli co musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji o rodzaju pożyczki

Najczęściej wysokość limitu karty kredytowej, wiąże się z naszą historią kredytową, jak i również z czasem, w jakim przynależysz do banku. Przeważnie osoby, które mają już jakiś czas konto w wybranym banku, dostają bardziej opłacalne warunki karty, od osób, które do tego banku dopiero chcą dołączyć. Co więcej, decydując się na wyrobienie opisywanej karty, należy wziąć pod uwagę długość trwania umowy. Zazwyczaj podjęcie decyzji o tego rodzaju pożyczce wiąże się z około dwuletnim okresem umowy, co jest dość zobowiązujące i w niektórych przypadkach nieopłacalne.

Pożyczkę gotówkową można dostać znacznie łatwiej. Na dodatek oferowane kwoty są wyższe. W ciągu kilku minut, bez dużej ilości formalności, będziesz w stanie otrzymać dużą pożyczkę o proporcjonalnie korzystnych warunkach. Czego chcieć więcej?

Zakupowe pokusy - czy będziesz umiał nad nimi zapanować?

Jeśli rozważasz założenie karty kredytowej, weź wziąć pod uwagę swoje cechy charakteru oraz przeanalizuj swoją zdolność do kontroli nad własnymi wydatkami. Wszyscy wiemy jak trudne to potrafi być! Posiadanie karty kredytowej ułatwia nam odstęp do większej ilości środków, jednak należy zachować umiar i trzeba liczyć się z faktem, że korzystanie z tych środków jest niczym innym jak oprocentowaną pożyczką. Zakupowa pokusa jest bardzo duża i często ciężko z tym wygrać. Jeśli wiesz, że będziesz umiał nad nią zapanować, to jest to opcja dla Ciebie.

Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy dasz radę, zastanów się nad wzięciem jednorazowej pożyczki gotówkowej. Tym sposobem uzyskasz środki na wymarzony cel i nie będziesz miał więcej możliwości na tak spontaniczny zakup jak ten z kartą kredytową. Chcąc wziąć kolejną pożyczkę, będziesz musiał udać się do odpowiedniego punktu, a wtedy prawdopodobnie Twoje emocje i silna potrzeba zakupu miną.

Jakich dokumentów potrzebuję, żeby móc ubiegać się o pożyczkę?

Formalności dopełniane podczas ubiegania się o kartę kredytową są nieuniknione. Pożyczka udzielana przez bank, wymaga okazania zaświadczenia o zatrudnieniu, wyciągów z konta, zaświadczenia o dochodach i kilku innych dokumentów. O wiele większe szanse mają zatem osoby ze stałym zatrudnieniem oraz długim stażem pracy. Co z osobami bezrobotnymi lub pracującymi na umowę inną niż o pracę? Jest trudniej – nie ma co się oszukiwać.

W przypadku pożyczki gotówkowej jest o wiele łatwiej. Niezbędnych formalności jest dużo mniej, a decyzja o przyznaniu kredytu może zostać podjęta nawet w kilka minut. Co więcej, o tego typu pożyczkę można ubiegać się przez Internet. Dla porównania – w większości banków oferujących karty kredytowe, opcja założenia jej bez wizyty w placówce nie wchodzi w grę. Jest to duże utrudnienie dla osób, żyjących w pośpiechu. Jak wiadomo wizyta w banku wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi w kolejce do okienka. My już mamy ciarki na samą myśl, a Ty?

Rozważając założenie karty kredytowej lub ubieganie się o pożyczkę gotówkową musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim takiej decyzji nie powinno się podejmować pochopnie i pod wpływem emocji. Skonsultuj się z doradcą finansowym lub kimś z rodziny. Nieprzemyślane działania mogą powodować stresujące sytuacje w przyszłości, a przecież nikt z nas tego nie lubi. Zawsze warto jest dokładnie przeanalizować dostępne oferty instytucji, udzielających pożyczki i wybrać tę najkorzystniejszą. Będziesz zdziwiony, ponieważ różnice mogą być kolosalne.

Jeżeli szukasz pożyczki idealnej, to też mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Co powiesz o pożyczce udzielanej na bardzo korzystnych i jasnych zasadach? Takiej, która uwolni Cię od myślenia o niespodziewanych kosztach? Stworzonej zgodnie ze standardami skandynawskimi?

Takie pożyczki to właśnie oferta Aasa Polska S.A. Przekonaj się jak proste, łatwe i lekkie jest pożyczanie od nas, wejdź na www.aasapolska.pl i wypełnij niezobowiązujący formularz, aby przekonać się jak niskie są koszty naszej pożyczki!

Mamy nadzieję, że nasz wpis rozwiał Twoje wątpliwości i pomoże Ci podjąć najwłaściwszą decyzję na drodze do spełniania swoich marzeń. Trzymamy kciuki!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.