Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Na czym polega refinansowanie kredytu?

Na czym polega refinansowanie kredytu?

Posiadanie kilku kredytów w jednym czy różnych bankach może być uciążliwe. Niezbędne jest opłacanie wielu rat z różnymi terminami spłaty. Rozwiązaniem znacznie ułatwiającym spłacanie wielu kredytów jest zdecydowanie się na refinansowanie kredytów poprzez skorzystanie z kredytu konsolidacyjny.

Refinansowanie jest w stanie zapewnić nie tylko możliwość znacznie łatwiejszego spłacania wielu zobowiązań finansowych w formie kredytów czy pożyczek w ramach jednego, nowego produktu z jedną ratą. Kredyty konsolidacyjne czy refinansowe pozwalają również znacznie ułatwić spłacanie kredytów.

Nowy produkt kredytowy pozwala na uzyskanie nowych warunków kredytowania. Pozwala to między innymi na wydłużenie czasu spłacania kredytów co pozwala na zmniejszenie rat kredytowych, które płaci się w skali miesiąca. Można również uzyskać niższe oprocentowanie przy nowym kredycie refinansowym co pozwala na zapewnienie korzystniejszych warunków spłacania zobowiązań finansowych w długim okresie czasu.

Wybór refinansowania

Usługi refinansowania zobowiązań finansowych oferują zarówno banki jak też firmy finansowe. Refinansowanie może dotyczyć bardzo różnych produktów kredytowych począwszy od kredytów hipotecznych, poprzez zadłużenie w karatach kredytowych aż po pożyczki. Wybranie korzystnego produktu refinansowego pozwala na uzyskanie korzyści ekonomicznych. Nie zawsze refinansowanie może być korzystne.

Najlepszym okresem na refinansowanie pożyczek czy kredytów, gdy nie ma się problemów ze spłacaniem zobowiązań finansowych, jest okres gdy na rynku finansowym jest niskie oprocentowanie. Wówczas można zamienić raty kredytowe różnych kredytów z wyższym oprocentowaniem na niższą, jedną ratę nowego produktu kredytowego w formie kredytu refinansowego.

Trudności w spłacaniu kredytów

Wielu klientów decyduje się na refinansowanie kredytów gdy ma trudności w spłacaniu zobowiązań finansowych. Refinansowanie pozwala do pewnego stopnia ograniczyć wysokość rat miesięcznych. Wynika to z możliwości wydłużenia czasu spłaty nowego kredytu refinansowego w stosunku do czasu spłaty posiadanych kredytów. Przy jednoczesnym uzyskaniu niższego oprocentowania można zmniejszyć miesięczną sumę pieniędzy, który przeznacza się na spłatę kredytów. Niższe oprocentowanie przy nowej racie kredytowej pozwala również zapewnić korzyści finansowe w dłuższym okresie czasu, czyli ograniczyć ilość kapitału, który będzie się spłacało bankowi.

Kiedy refinansowanie nie będzie korzystne?

Trzeba brać pod uwagę, że refinansowanie nie zawsze będzie korzystne. Gdy pożyczało się pieniądze przy bardzo korzystnych warunkach na rynku finansowym w zakresie niskiego oprocentowania wówczas przy wyższym oprocentowaniu na rynku znacznie trudniej jest uzyskać korzyści z produktów refinansowych.

Dodatkowo kredyt refinansowy to nowy kredyt co znów wymaga zapłacenia od nowa kosztów kredytów w formie prowizji bankowej i innych kosztów dodatkowych. Gdy takie koszty będą wysokie może okazać się, że skorzystanie z kredytu refinansowego wcale nie przyniesie korzyści finansowych.

Ten wpis znajduje się w kategorii