Remont domu – czy brać na to pożyczkę?
3 min czytaniaWykonanie remontu domu bardzo często wiąże się ze znacznymi wydatkami. Dotyczy to szczególnie remontów generalnych, które wymagają wykonania prac remontowych w całym domu czy mieszkaniu. Jednocześnie wykonanie remontu generalnego pozwala często na zmniejszenie kosztów wykonania prace remontowych w stosunku do realizowania remontów poszczególnych pomieszczeń oddzielnie.
Na wykonanie dużego remontu potrzebne są znacznie większe środki finansowe co często wymaga pozyskania dodatkowych środków finansowych w formie choćby pożyczki.
Na remont całego domu czy mieszkania bardzo często niezbędne są duże sumy pieniędzy. Remont dużego domu czy mieszkania wymagać może nawet kilkuset tysięcy. Wówczas pozyskanie pożyczki może być jedynym sposobem na zrealizowanie generalnego remontu.
Wybierać można różne produkty finansowe w zależności od potrzeb finansowych. Z jednej strony można decydować się na długoterminowe, ale pozwalające na pozyskanie dużo większych sum pieniędzy pożyczki hipoteczne. Z drugiej strony można decydować się na pozwalające pozyskać mniejsze sumy pieniędzy, ale znacznie łatwiejsze do pozyskania pożyczki gotówkowe.
Kiedy pożyczka hipoteczna się opłaca?
Pożyczka hipoteczna jest najlepszym rozwiązaniem pod kątem kosztów pożyczkowych. Jednak pożyczka taka musi być zabezpieczona na hipotece nieruchomości. Gdy posiada się już kredyt hipoteczny zaciągnięty na zakup domu czy mieszkania pozyskanie pożyczki hipotecznej nie będzie praktycznie możliwe. Gdy można pozyskać pożyczkę hipoteczną można wówczas liczyć na między innymi niskie oprocentowanie pożyczki w stosunku do innych rodzajów pożyczek.
Oprocentowanie pożyczek hipotecznych praktycznie nie odbiega od oprocentowania kredytów hipotecznych. Jednocześnie pozyskanie pożyczki hipotecznej to znacznie prostsze procedury w zakresie między innymi formalności, które trzeba spełnić by pozyskać pożyczkę. Natomiast pożyczka hipoteczna jest znacznie trudniejsza do pozyskania w stosunku do pożyczek gotówkowych. Do korzyści, która przynosi długoterminowa pożyczka hipoteczna, czyli zaciągana na kilka lat zaliczyć można między innymi uzyskanie niskich rat miesięcznych.
Pożyczki gotówkowe
Jeśli chce się pozyskać mniejsze środki finansowe do zrealizowania remontu najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na pożyczki gotówkowe. Atutem takich pożyczek jest przede wszystkim czas, w którym można liczyć na uzyskanie dostępu do pożyczanych środków finansowych. Pożyczki gotówkowe można pozyskać maksymalnie w ciągu kilku dni.
Najczęściej takie pożyczki nie wymagają przedstawiania wielu dokumentów. Wiele firm pożyczkowych jest w stanie udzielić pożyczki gotówkowe jedynie na podstawie dostarczonych informacji o dochodach. Przy niskich sumach pożyczanych pieniędzy, czyli takich nie przekraczających kilku tysięcy złotych można również liczyć na uzyskanie pieniędzy nawet bez konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów.
Gdy w ramach pożyczki gotówkowej zamierza się pozyskać większe sumy pieniędzy wówczas niezbędne może być posiadanie zabezpieczenia lub żyrantów.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej